: 8. 9. v

Na domácí palubovce jsem zatím k neporažení

article image

TJ Holešov-Přerov - TJ Šumperk 35:29 (17:19)

Šesté utkání a pátý skalp soupeře znamená 10 bodů z možných dvanácti a spokojenost na tvářích nejen trenérské dvojice Richarda Bučka a Michala Hradila, ale taktéž celého kádru i vedení týmu.

Šesté kolo druhé ligy SM přineslo další důležité body pro náš tým a tento článek plný čísel.
Vítězství se ovšem nerodilo tak snadno, jak o něm hovoří konečný výsledek.

Vstup do utkání byl pozvolný. Po prvním nevyužitém útoku vstřelili první branku hosté. Do stavu 3:3 se skládala branka na branku a v prvním poločase měly jasně navrch útoky obou družstev nad obranami. Do třinácté minuty jsme si vypracovali slibný náskok 9:5, abychom o něj v průběhu dalších tří minut přišli (15 minuta - stav 9:8. Minuta 21. a průběžný výsledek 13:9 vypadá, že by jsme mohli soupeře zlomit a v poklidu si dokráčet za vítězstvím, ale ani to není pravda, jelikož sérií nepřesností a i díky dobře chytajícímu golmanovi hostí, je stav ve 23. minutě 13:12 a hosté jsou nám opět nadostřel. Ve 25. minutě si vypracujeme opět slibně vypadající tříbrankový náskok 16:13 a to jen k tomu, aby jsme mohli prohrát poslední pětiminutovku v poměru 1:5 a odcházet do šaten jako, tým který prohrál první poločas 17:18.

Do druhého poločasu vstupujeme lépe než soupeř, a srovnáváme stav na 18:18, soupeř odpoví rovněž brankou, pak ale šňůra tří branek přináší stav 21:19 a opět přichází prostor definitivně zlomit soupeře, ten je však neuvěřitelně houževnatý a odpovídá, dvěma brankami po sobě 21:21 v deváté minutě druhého poločasu. Za stavu 24:23 v rozmezí mezi třináctou až šestnáctou minutou přichází něco, na co už hosté nedokáži reagovat a to je šňůra 4 branek (28:23). Osm minut před koncem je stav 30:24 a na náš tým by se snad nebál vsadit ani ten nejhorší pesimista, ale i tomu by asi ještě zatrnulo po dvou rychlých brankách sedm minut před koncem (30:26). Na ty jsme však dokázali odpovědět rychle třemi góly (33:26) a poslední 4 minuty se zápas v poklidu dohrává. Konečný stav tohoto utkání je 35:29.

Celému týmu patří velká pochvala za bojovnost a nasazení v tomto nelehkém utkání, kdy jsme si nakonec dokázali poradit s obrovsky houževnatým a zkušeným družstvem TJ Šumperk.

Střelecky se dařilo Davidu Petrtýlovi, který zaznamenal 12 zásahů, Michalu Kubáčkovi 7, Tomáši Laštůvkovi 6, tito střelci nastříleli celkem 25/29 branek soupeře.

Z našeho družstva se dařilo opět Robertu Plškovi 8, shodně po 7 brankách zaznamenali hrající trenér Michal Hradil s Honzou Šoustalem, čtyřikrát se trefili Robert Buček s Edou Benešem, tři zásahy si připsal Honza Vaclach a dvakrát rozvlnil brankovou síť Milan Janeček.
V brance výborně zachytal v druhém poločase Marcel Cagášek, kterému se lepila v poločase prvním smůla na paty. V bráně se ukázal i Tomáš Běčák, který se blýskl výborným zákrokem při sedmimetrovém hodu. A z lavičky tuto dvojici zkušeně jistil Dan Nezhyba.

Auto článku: Honza Vaclach