logo logo logo logo
: 8. 9. v

TJ SOGOS Holešov - Házená Uničov 36:28 (22:14)

article image

V šestém kole jsme v naší hale hostili poslední celek tabulky soutěže a již před zápasem nám trenér kladl na srdce, že kluky z Uničova nesmíme podcenit. Do tohoto zápasu jsme nastoupili bez trojice hráčů základní sestavy. Honza Šoustal s Davidem Jarošem zajížděli k zápasu do Dvora Králové s Bystřicí pod Hostýnem a Petra Chalupu si vyžádal trenér kopřivnických pro souboj s pražskou Duklou.

Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem a to vyhrát. V brance nastoupil Marcel Cagášek, jenž se zpočátku trápil, ale především v druhé polovině prvního poločasu se rozchytal a přispěl tak nemalou mírou k poločasovému stavu 22:14, který nám měl dát dostatečný klid pro druhou půli.

Do druhého poločasu jsme se nechali až moc uspokojit výsledkem a přistoupili na hru hostí, což se nám málem mohlo stát osudným. Avšak po druhém oddechovém času a serii vyloučení jsme se dostali opět na rozdíl 6-7 branek. Vývoj zápasu značně ovlivnilo i to, že doposud dobře chytající brankář hostí Lubomír Šmíd po vyloučení jednoho ze svých spoluhráčů neudržel nervy na uzdě a po nesportovním odhození míče dostává dvouminutový trest, k němuž se dále slovně vyjadřuje a k dvouminutovému trestu přibývá červená a modrá karta. Hosté však ani po této skutečnosti neskládají zbraně a dál se perou a případný lepší výsledek. V 50. minutě vidí červenou kartu i náš David Zima a zde ještě možná svitla naděje pro hosty. Avšak zbytek týmu se semkne a dovede utkání do zdárného konce. V závěru utkání se ještě hrající trenér Michal Hradil rozhodne, že zahrajeme něco pro diváky a tak přidává svou čtvrou branku z nahazovačky nad brankoviště od Honzy Vaclacha. Utkání končí za stavu 36:28. Což nás řadí po šesti kolech na 5. místo průběžné tabulky s bilancí 4 výhry 1 remíza a 1 prohra. Střelecky náš celek táhli opět Robert Plšek s Davidem Zimou, které podpořili další hráči.

Sestava: Marcel Cagášek, Tomáš Běčák, Tomáš Uruba 2, Hradil Michal 5, Vašek Punčochář 1, Robert Plšek 11, Adam Šrámek. Dabid Brázdil, David Zima 10, Robert Buček2 a Honza Vaclach 6