image logo text
logo logo logo logo
Soutěže : jsou pozastaveny 17. 10. v 00:00

2. ročník turnaje "Holešovský Ledňáček" s mezinárodní účastí

article image

 

     Již podruhé se během posledního lednového víkendu konal turnaj mladšího žactva v házené nazvaný Holešovský Ledňáček. Během krátké doby si vybudoval velmi dobré jméno a letošní ročník ho posunul na vyšší úroveň díky mezinárodní účasti, fantastické a pohodové atmosféře, která provázela celý turnaj.

 

     Druhého ročníku se zúčastnilo celkem osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Na turnaji měla možnost startovat družstva dívčí, smíšená i chlapecká ročníků 2005 – 2006. Celkem bylo během neděle v akci přes devadesát hráček a hráčů!

 

     V Černé skupině se mezi sebou utkala družstva TJ Holešov A (holky), TJ FS Napajedla, TJ Nový Jičín a HC Tatran Stupava C (2007-2008). Družstvo Napajedel prošlo skupinou bez porážky, kdy pouze v prvním zápase s družstvem TJ Holešov A, se muselo koncentrovat a bojovat o výsledek až do konce. Po výhře 9:6 zaslouženě vyhrálo skupinu. Další událostí, která se odehrála v této skupině, byly zápasy družstva Stupava C. Ač věkem minižáci, předváděli s fyzicky vyspělejšími soupeři atraktivní házenou, svou bojovností a přístupem k zápasu si ihned získali početné publikum na svou stranu a po celý turnaj se díky spřízněnému publiku cítili jako na domácí palubovce.

 skupina-cerna.jpg

 

     Modrou skupinu vyhrálo družstvo HK Bystřice pod Hostýnem, před družstvem TJ Holešov B (kluci). Obě družstva porazila bez větších problémů týmy Stupava B a SK Žeravice. O vítězi této skupiny rozhodl také hned první zápas skupiny, kdy smíšené družstvo Bystřice porazilo družstvo TJ Holešov B 9:7. Zápas o třetí místo ve skupině vyšel skvěle týmu Stupava B, který porazil tým Žeravic 14:7.

 

skupina-modra.jpg 

     V závěrečné fázi turnaje se hrálo o umístění. O konečné sedmé místo se utkala družstva na čtvrtých místech ve skupinách, tedy Tatran Stupava C a SK Žeravice. V nádherném a napínavém zápase, který byl ještě tři minuty před koncem vyrovnaný, nakonec zvítězilo družstvo Žeravic 8:6. Souboj o páté místo mezi sebou svedla družstva na třetích místech ve skupinách, HC Tatran Stupava B a TJ Nový Jičín. Zde si Stupava od začátku hlídala dvou až tří brankové vedení, které udržela až do konce a po zásluze díky pestré a rychlé hře zvítězila 8:6.

 

  V souboji o bronz se mezi sebou utkali kluci a holky TJ Holešov. Mírným favoritem byly holky, ale díky absenci dvou opor, Terky a Andrejky, nebyli kluci bez šancí. Ti se šance chopili hned na začátku utkání a vypracovali si díky jisté a přesné střelbě spojek Šimona a Franty tříbrankové vedení. To si udržovali až do desáté minuty. Pak ale holky zvýšily bojovnost a přidaly na důrazu a zejména díky Míši a Lucce snížili na rozdíl jediné branky. Do konce zápasu zbývalo 40 vteřin a kluci šli do útoku, vše vypadalo z jejich pohledu dobře. Jenže jedna špatná přihrávka a následná technická chyba vše změnily. Dvacet vteřin do konce a holky mají míč a jdou do útoku. Po rychlé lajně a proskoku spojky musel ještě Rosťa vytáhnout fantastický zákrok, kterým přisoudil klukům pohár za třetí místo a holkám slzy za „bramborové“ medaile. Za nádherný souboj o bronz zaslouží pochvalu obě družstva i fantastické publikum.

 20180128-163800-resized.jpg

Fatra Slavia Napajedla - vítěz turnaje

 

A nakonec finále, ve kterém se utkala družstva FS Napajedla a HK Bystřice pod Hostýnem. První polovina utkání byla ještě vyrovnaná, ale ve zbytku zápasu družstvo Napajedel i díky své fyzické převaze přetlačilo družstvo z Bystřice. Jak se později ukázalo, finále bylo také soubojem dvou nejlepších střelců turnaje, Kryštofa Hladila a Zuzky Žůrkové. Tento souboj zvládl lépe hráč Napajedel, který vstřelil ve finále 6 branek a přispěl k vítězství svého týmu 9:5 a tím i zisku poháru pro vítěze turnaje.

 hk-bystrice-p-hostynem-2-misto.jpg

HK Bystřice pod Hostýnem - 2. místo

 

Konečné pořadí družstev                            Nejlepší hráč/ka:

 

1. Fatra Slavia Napajedla                                  Holub Václav

2. HK Bystřice pod Hostýnem                          Žůrková Zuzana

3. TJ Holešov B                                                  Doležel František

4. TJ Holešov A                                                  Pospíšilová Tereza

5. HC Tatran Stupava B                                    Procházka Martin

6. TJ Nový Jičín                                                   Šarman Vít

7. SK Žeravice                                                    Pleváková Beata

8. HC tatran Stupava C                                     Vargovčík Šimon

 

Nejlepší střelci turnaje:

 

1. Hladil Kryštof                    FS Napajedla         21 branek

2. Žůrková Zuzana               HK Bystřice p H     20 branek

3. Pospíšil Šimon                  TJ Holešov B         15 branek

    Zaoral Tomáš                    SK Žeravice           13 branek

    Doležel František              TJ Holešov B          13 branek

    Pospíšilová Tereza            TJ Holešov A          13 branek

    Krajčová Míša                    TJ Holešov A          11 branek

 

Nejlepší brankař/ka turnaje:

 

                Hafinec Rostislav             TJ Holešov B

                Nedbalová Lucie              HK Bystřice p H

 

p1180900.jpg  TJ Holešov B - 3. místo

    

Chtěl bych poděkovat všem hráčkám a hráčům za předvedené výkony, divákům za vytvoření vynikající atmosféry, která provázela celý turnaj. Rozhodčím, trenérům, vedoucím a v neposlední řadě také všem organizátorům, kteří se na turnaji podíleli a odvedli velmi dobrou práci.

 

     Druhý ročník „Holešovského Ledňáčka“ je za námi, skvěle se vydařil, již nyní se těším na třetí ročník tohoto turnaje, který proběhne 26. ledna 2019 a bude první významnou akcí v kalendáři holešovské házené v roce 2019, ve kterém oslaví náš oddíl 100 let od svého založení!

                                                                                                                                                              -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Leden 

Facebook