logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

Nejmenší miníci vezou z turnaje v Žeravicích pohár za druhé místo

article image

V sobotu 3.2. se naše družstvo mladších minižáků představilo na přípravném turnaji v Žeravicích. Vzhledem k velké marodce jsme postavili pouze jedno družstvo. Na turnaji se tedy představili hráčky a hráči ročníků 2009 a mladších.

Naše dtužstvo TJ Holešov se představilo v sestavě: Mikula Alex, Gahura Daniel, Šimon Rušikvas, Prandorfi Lukas, Hafinec Viktor, Sklenář Petr, Marková Sandra, Gahura Filip a Mikešová Natálie. Utkali jsme se postupně s družstvy Velká Bystřice, Žeravice B, Žeravice A.

V prvním zápase jsme nastoupili proti družstvu Velké Bystřice, ta předvedla velmi dobrý výkon, my zase velmi špatný výkon. Chyběl nám pohyb, bojovnost, ve hře jsme měli velké množství technických chyb a k tomu velmi špatnou obranu. Není tedy překvapením, že jsme zápas prohráli asi desetibrankovým rozdílem. Je však potřeba zmínit výbornou výkonnost soupeře, který prošel turnajem jako nůž máslem bez jediné prohry.

Ve druhém zápase již bylo z naší strany vidět nepatrné zlepšení téměř ve všech činnostech. Přesvědčilo se o tom družstvo Žeravic B. Po celý první poločas jsme si udržovali jedno až dvoubrankové vedení, toto mohlo být výraznější, protože jsme si zlepšeným pohybem vytvářeli velké množství vyložených šancí. Většinu z nich jsme však trestuhodně zahodili mimo bránu anebo dobře zakročil golman domácích. Po poločase 6:5 jsme šli s jednobrankovým vedením do poločasu druhého. Ten začal mnoha neproměněnými šancemi na obou stranách. V půli druhé půle byl stav vyrovnaný 7:7, pak se ale střelecky chytil Daník a třemi brankami v řadě získal pro naše družstvo rozhodující náskok. Druhou půli jsme velmi dobře zahráli v obraně a spolu s výbornými výkony brankařů jsme obdrželi jen dvě branky! Po zlepšeném výkonu jsme vyhráli 11:7.

Na závěr nás čekal souboj s domácím „áčkem“, které mělo stejně jako naše družstvo bilanci jedné výhry a jedné prohry. Nutno dodat, že hráčky a hráči si vzali pro toto utkání k srdci pokyny a rady trenérů a snažili se neustále zlepšovat pohyb. V první půli je ještě brzdili technické chyby. Tento hendikep ale nahradili tři střelecké opory Alex, Daník a Šimon téměř neomylnou střelbou. Bylo z toho tedy poločasové vedení 11:8. Do druhé půle jsme nepolevili, naopak přidali zlepšení v obraně, kdy brankaři Peťa a Filda v brance čarovali a inkasovali v druhé půli jen jednou. Při střelecké chuti zůstali naši střelci a výsledkem byla výhra ve druhé půli 10:1! a celkové vítězství v zápase 21:9.

S celkovou bilancí dvou výher, jedné prohry a skóre 43:41 jsme obsadili druhé místo. Velkou pochvalu pak zaslouží všechny hráčky a hráči za zlepšující se výkony v průběhu turnaje!

Děkujeme také pořadatelům za pěkný turnaj a našim rodičům za podporu.                                        -PG-