MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

TJ SOGOS Holešov - SK Žeravice. 41:31 (21:16)

article image

Povinné vítězství si připsali naši muži nad soupeřem ze dna tabulky.

Na našem hřišti se představili hráči ze Žeravic, utkání s tímto soupeřem jsou vždy pikantní i díky tomu, že se v našich týmech většina hráčů velmi dobře zná a mnozí působili dříve ve stejných klubech. Někteří vypomáhali i našemu družstvu v předchozích sezonách.

Před utkáním hráči i diváci uctili minutou ticha památku zesnulého Jirky Barboříka, který byl dlouholetým hráčem, trenérem a funkcionářem našeho klubu. Jako by tohle však naše hráče svázalo a i přes pokyny trenéra nenechat si utéct začátek se tak stalo a v šesté minutě za stavu 2:6 přišel prostor pro první domácí timeout a hosté jako by se zalekli co vlastně do té doby na hřišti předvádíme a místo co by hráli s klidem, tak znervózněli a začali dělat chyby.

Zlepšenou obranou jsme se dotáhli ve 13. minutě na rozdíl jediné branky 6:7. Ve 14 minutě se nám daří poprvé srovnat na 8:8, v 18. minutě nám odskakují hosté ještě na 9:12. Ve 22. minutě je stav srovnaný na 13:13 a v vzápětí se dostáváme poprvé do vedení ve 25. minutě hosté naposledy srovnávají na 15:15 a to je v podstatě všechno. A spousta hostujících hráčů začíná mít nervy na pochodu. Závěrečnou pětiminutovku přehráváme hosty 6:1 a do šaten odcházíme za stavu 21:16.

Nástup do druhého poločasu je jako by přišel úplně jiný tým domácích a prvních osm minut přehráváme hosty, i díky rychlým přechodům a jednoduchým gólům, v poměru 8:3 a stav je 29:19. Ve 22. minutě je stav 36:23. A utkání už se v podstatě jen dohrává. Do hry se zapojili všichni hráči a předvedli vyjma prvních deseti minut, které dávaly naději hostujícím, o kterou se sami připravili velkou spoustou technických chyb a nedisciplinovaností, velmi dobrý kolektivní výkon. Do konce utkání se hostům daří snížit rozdíl třinácti branek na konečných 10. Utkání končí výsledkem 41:31.

Střelecky se dařilo Davidu Zimovi 9, Honzovi Šoustalovi a Robertu Plškovi po 8i brankách a šestkrát se trefil David Jaroš. Mezi střelce se rovněž zapsal ze sedmimetrového hodu i Michal Kasaj, který neváhal oprášit sálovky a vypomoct týmu v době absence několika dalších hráčů a ukázal tak všem, i díky několika dobrým zákrokům v obraně, že házená se nezapomíná.

K dalšímu utkání zajíždí naši muži 4.3.2018 v 17:00 na horkou půdu do Vsetína, jenž v tomto kole remizoval v Karviné.