logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

Úspěšný víkend v podání mladších žáků a dorostu

article image

V neděli byly na programu tři náročné zápasy mládežnických družstev. Družstvo dorostu hrálo v Uničově, družstva mladších žáků hrála na domácí palubovce se Vsetínem a Bystřicí pod Hostýnem.

Mladší žáci ve zlínské lize I hráli velmi důležitý zápas s družstvem KHZ Vsetín, které mělo v tabulce pouze o bod méně, což mělo slibovat vyrovnaný zápas. Předpoklady vycházeli pouze do 3 minuty kdy byl stav utkání1:1, pak naše družstvo začalo předvádět velmi spolehlivý výkon, nasazení, střeleckou chuť a výborným výkon Rosti v bráně. Výsledkem byl poločasový stav 12:5. Do druhé půle jsme vstoupili stejně koncentrovaně jako do první, navíc se musí ocenit zapojení mladších hráček Emy a obou Aniček, které se vyrovnali fyzicky zdatnějším soupeřům. Výsledkem byla jasná výhra 24:11. Sestava a branky: Golmani: Rosťa Hafinec, Sofi Mikulová. Hráči: Šimon Pospíšil 7, Míša Krajčová 6, Terka Pospíšilová 5, Lucka Krajčová 2, Terka Šimčíková 2, Andry Pospíšilová 1, Anička Zaoralová, Ema Zábojníková, Anička Jakubíčková. Všem patří velké díky za výborný výkon.

Béčko mladších žáků, především kluci, ve zlínské lize II hráli derby proti holkám z Bystřice pod Hostýnem. Vzhledem k tomu, že hrál třetí a čtvrtý tým tabulky, čekal se opět vyrovnaný zápas. Tentokrát se papírové předpoklady naplnily, po osobní obraně vedl soupeř 5:6, o poločase zase naše družstvo 9:8. Rozhodujícím momentem utkání bylo prvních 10 minut druhé půle, po kterých jsme vedli 14:10. Soupeři se podařilo ještě v závěru utkání zdramatizovat, když snížil na 15:13. Poslední slovo však měl v závěru utkání Štěpa Baloun, který svým třetím gólem v utkání uzavřel skóre na 16:13. V bráně byla jistota v Sofi Mikulové, kterou spolehlivě doplňoval Rosťa Hafinec. Na hřišti stříleli a bojovali: Míša Krajčová 7, Baloun Štěpán 3, Šimon Pospíšil 3, Lucka Krajčová 2, Vojta Konečný 1, Patrik Preisler, Tomáš Procházka, Ondra Navrátil, Franta Doležel, Stibora Dominik, Dan Prandorfi.

Dorostenci v Uničově sehráli povedené utkání, od začátku byli lepším týmem a kolektivním výkonem si pomalu ale jistě budovali poločasové vedení 16:11. Ve druhém poločase se myslelo více na útok než na obranu, což jak se později ukázalo, nám také vyhovovalo, a výsledkem byla výhra ve druhé půli 20:16. Na konečném výsledku 26:37 v náš prospěch se střelecky nejvíce podíleli: Radovan Vizner 12, David Bardoděj 8, Marek Strava 6, Štěpán Málek 4, Petr Vilímek 3, Petr Chvátal 2, Miroslav Chadim 1, Laďa Dočeka, David Doležel.

Všem patří dík za nasazení, bojovnost a výborné výsledky!