image logo text
logo logo logo logo

Představení družstev mládeže pro sezonu 2018 – 2019

article image

 

     V nadcházející házenkářské sezoně se představí v barvách Holešova celkem devět družstev mládeže, ve kterých si zahraje přibližně sto dětí, o které se stará patnáctka trenérů a vedoucích.

 

     V kategorii minižáků, děti ročníků 2008 – 2011, startuje v aktuální sezoně celkem pět smíšených družstev, ve kterých se představí asi padesátka dětí. Všechny kategorie mini hrají na podzim házenou 4+1. V nejstarší kategorii Mini A (2008) máme pro turnaje ZKSH přihlášeno jedno družstvo, v kategorii Mini B (2009) jsou přihlášena dvě družstva a stejný počet, tedy dvě družstva, representují náš oddíl v nejmladší kategorii Mini C (2010 a mladší). Každé z družstev se zúčastní minimálně pěti turnajů v podzimní části v rámci zlínského kraje, start soutěží byl v uplynulém víkendu, kdy se představila čtyři družstva. Koncem měsíce srpna jsme se navíc účastnili velmi pěkného přípravného turnaje v Horce n. Moravou, kde naše dvě družstva nasbírala cenné zkušenosti a předvedla pohlednou házenou. Podzimní část bude uzavřena mikulášským turnajem, který se uskuteční v neděli 9. 12. v hale 1. ZŠ Holešov. Více viz tabulka níže.

 

turnaje-mini-podzim-2018.jpg

    

     Na růst a vývoj minižáků budou dohlížet trenéři: Matrin Gahura, Martin Koplík, Petr Gahura a dále s organizací a vedením budou vypomáhat Petra Zábojníková a Andrej Mikula.

 20180922-113223.jpg

Družstvo Mini A a Mini B na turnaji v Bystřici pod Hostýnem    

 

 

     V žákovských kategoriích representují TJ Holešov celkem čtyři družstva. Dvě družstva mladších žáků (2006 – 2007) a dvě družstva starších žáků (2004 – 2005).

 

     Ve společné soutěži s olomouckým krajem startuje družstvo starších žaček. Tu si dovolím zdůraznit, že je to první čistě dívčí družstvo hrající pravidelnou soutěž po více než padesáti letech! Nutno říct, že holky to chytlo a hodně baví. Přípravu měly spojenou s mladšími žačkami, tedy družstvem MŽ I. Příprava byla okořeněna soustředěním na Rusavě a následně kempem v Holešově. Vše mělo pohodovou atmosféru, velký zájem děvčat mladších i starších a zároveň vysokou úroveň, takže není náhoda, že první dva zápasy v soutěži starší žačky vyhrály. Nicméně kvalitní soupeři je teprve čekají a tam budou muset děvčata zabojovat a potvrdit svou kvalitu a dosavadní postavení v tabulce. Mladší žačky mají za sebou první zápas, ve kterém bohužel neuspěly, nicméně pokud přidají důraz, vítězství je v nadcházejících zápasech určitě nemine. Trenérsky se o děvčata, mladší i starší úspěšně stará Vlasťa Zachara, jako vedoucí působí u starších žaček Pavel Krajča a u mladších Pepa Buksa.

     Pro letošní sezonu plánujeme také účast starších žaček v žákovské lize, nejvyšší soutěži v České republice. Do hlavní soutěže se však pokusíme probít z kvalifikace. Věřím, že se to našemu družstvu povede a budou náš oddíl důstojně representovat v prestižní celorepublikové soutěži.

 20180923-113538.jpg

Družstvo starších žaček na zápase v Kostelci na Hané

 

     Po dvou dívčích družstvech nyní představím dvě žákovská, chlapecká družstva. Obecně u chlapců byla příprava i start soutěží v porovnání s děvčaty komplikovanější v důsledku zranění, dovolených i nezájmu některých jednotlivců. Nicméně soutěže byly v květnu přihlášeny a musíme se s tím nějak vypořádat. V úvodních kolech mladším žákům vypomohla děvčata, aby se zápasy vůbec odehrály, nicméně třetí kolo již hoši zvládli samostatně a dokonce urvali vítězství v Luhačovicích. Je vidět, že když je zájem, chodí se na tréninky a v zápasech se bojuje, tak se dá hrát s každým. Trenérem mladších žáků je Tomáš Procházka, vedoucím Martin Pospíšil.

Podobně jako mladší žáci, měli problematický rozjezd i žáci starší. Zde byla situace asi nejhorší ze všech družstev. Dvě opory pro úvodní kolo schvátila nemoc, další dva hráči, které jsme v jarní části zapracovávali, zatím pokračování nepotvrdili a vzhledem k velmi úzkému kádru museli velmi výrazně vypomoci v úvodním zápase mladší žáci. Bohudík jsme zápas odehráli, mladší žáci zabojovali a zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, ale vzhledem k výrazně staršímu a vyspělejšímu soupeři skončil vstupní zápas jasnou porážkou. Aktuálně jsou marodi již uzdraveni a další zápas čeká již v posledním zářijovém víkendu. Je tedy potřeba zapomenout na úvodní nezdar a předvést bojovnost a nasazení. Toto družstvo trenérsky vede Jirka Konečný, který se bude muset v průběhu celé sezony opírat o podporu mladších žáků.

 

     Poslední skupinka - družstvo, které jsem ještě neuvedl, je pět mladších dorostenců. Ti loni hráli za podpory kluků z Bystřice pod Hostýnem soutěž dorostu pod hlavičkou TJ Holešov. Pro letošní sezonu, jsme se s vedením Bystřice dohodli, že role vyměníme a naši hráči budou nastupovat pod hlavičkou Bystřice. Věřím, že pod trenérským vedením Mirka Viznera budou hráči Peťa Vilímek, Štěpán Málek, David Bardoděj, Laďa Dočekal a David Doležel tvořit s kluky z Bystřice kvalitní družstvo, které bude předvádět pohlednou házenou. V úvodním zápase sezony sahalo toto kombinované družstvo po vítězství na půdě Litovle, bohužel na body kluci těsně nedosáhli, ale za předvedený výkon se rozhodně stydět nemusí. Snahou pro příští sezónu bude vytvoření družstva starších dorostenců pod hlavičkou TJ Holešov.

 

Co se administrativy týká, tu pro mládež zajišťuje Michal Kasaj a Petr Gahura.

 

     Pro děti, které by měly zájem rozšířit naše družstva, ideálně ročníky 2006 – 2011, pořádáme tréninky, kde si můžou házenou vyzkoušet. Jedná se vždy o pondělí od 15:00 v hale 1.ZŠ Holešov.

 

Více informací o činnostech, akcích a termínech zápasů TJ Holešov naleznete na www.hazenaholesov.cz

                                                                                                                                                             -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook