image logo text
logo logo logo logo

Liga starších žaček v Holešově!

article image

 

     Ne to není sen, to je skutečnost. O tento velký úspěch se zasloužilo družstvo starších žaček TJ Holešov, které v kvalifikačním turnaji ve Strakonicích vybojovalo postup do nejvyšší republikové soutěže. Velká gratulace holky!!!

 

     V neděli se ve sportovní hale ve Strakonicích odehrál kvalifikační turnaj o Žákovskou ligu. Do této skupiny byla nalosována i naše děvčata spolu s družstvy Sokol Písek A, Sokol Kobylisy (Praha), Ledeč nad Sázavou. Vzhledem ke značné vzdálenosti muselo vyrazit naše družstvo do místa konání turnaje již v sobotu.

 20181118_130427.jpg

    

V neděli ráno se již šlo do akce. Prvním naším soupeřem byla děvčata z týmu TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Celé utkání bylo z našeho pohledu „nervozní“ hodně nepřesností, nedůrazu, nejistoty. Důležitý gól na 8:4 v náš prospěch přišel těsně před poločasem. Druhá půle se nesla v podobném duchu, nicméně konečný hvizd a výhra 16:9 byl poměrně slušný vstup do turnaje. Velmi dobře zahráli nejmladší holky, Terka s Luckou, které byly jistotou v obraně a výraznou palebnou silou v útoku.

 

Druhý zápas s pražským týmem Sokol Kobylisy byl zcela jiný. I přes to, že naše děvčata bojovala, co to šlo, držela se nás na úvod smůla. V útoku střelnice, ale spousta tyček a nepřesné střelby, v obraně smolné góly. Poločas 9:6 v náš neprospěch. Druhá půle byla však jiná káva, v páté minutě srovnáno! Dál se zápas přeléval nahoru dolu, napřed jsme dotahovaly, potom vedly. Nakonec jsme braly těsnou výhru 17:16. Krásný, dramatický zápas se šťastnou koncovkou v režii především Míši a Natálky. Nádhera!

 20181118_122632.jpg

 

     Ve třetím zápase nás čekal Sokol Písek A, s aktuální bilancí dva zápasy, dvě jasné výhry a skóre 45:13! Pokyny trenérů byly jasné, holky máme splněno, hrajme uvolněně, více prostřídáme sestavu, zkusíme si další možné varianty a hlavně si to všichni užijme! Favorit z Písku vedl 5:3, 6:4 pak ale naše holky začaly „blbnout“ 7:6, 7:7, 7:8 až na poločasové vedení 10:9. My trenéři jsme zírali, jak se holky hecly, hráli neuvěřitelně, divili se dokonce sami sobě :o) Celý tým šlapal jak hodinky, Sofi s Aničkou v bráně chytaly výborně, Eliška v obraně bránila křídlo, spojku, Viki přidala dva jisté goly, ... prostě radost se dívat. Soupeř nás však ke konci přetlačil a těsně zvítězil 18:17, to nás však vůbec nemrzelo, postup do „LIGY“ byl na světě!

 

Tým ve složení Sofi Mikulová a Anička Kozáčková (golmanky), Viky Podhajská 2, Eliška Procházková, Natálka Rodeková 14, Andy Pospíšilová 2, Míša Krajčová 13, Lucka Krajčová 7, Terka Šimčíková 6, Barča Michálková, Terka Pospíšilová 6, Áďa Buksová (pajda) dosáhl velkého úspěchu. HOLKY DĚKUJEM!!

 

     Myslím, že nás tento tým má ještě čím překvapit. Čeká nás 24 zápasů (6 turnajů) s nejlepšími týmy České republiky. Tak pojďme fandit HOLKY DOTOHO !!!

 

                                                                                                                                               - PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Květen 

Facebook