image logo text
logo logo logo logo

První zahraniční turnaj našich MINIků

article image

 

     V loňském roce jsme u nás v Holešově přivítali na našem turnaji „ledňáček“ tým ze Slovenska HC Tatran Stupava. Náš turnaj se jim velmi zamlouval (mimochodem za týden v sobotu se koná u nás v Holešově „Ledňáček 2019“, kde opět přivítáme několik týmů ze Slovenska) a sympatie byly vzájemné. Ve Stupavě se totiž velmi tvrdě a obětavě věnují jak mládeži, tak i starším kategoriím. Rozhodli jsem se zapojit do jejich „šňůry“ turnajů a dnes jsme odehráli ve Stupavě na Slovensku první ze série turnajů, které zde odehrajeme v průběhu ledna a února. Pro začátek jsme přihlásili jedno družstvo našich starších MINIků. V časných ranních hodinách jsme vyrazili směr Bratislava ve složení: realizační tým Petr G., Jirka K., Pepa B. a Martin G. Nominováni byli Kuba H., Anička J., Šimon R., Vojta K., Judita Š., Vítek K., Alex M., Daniel G. A Patrik H.

 

     Soupeře jsme neznali a cesta zabrala více času než obvykle jezdíme, takže taktika byla jasná – začít na 100% a výkon stupňovat. Hrálo se 1x12 minut a na úvodní zápas jsme vyfasovali jeden z domácích celků Stupava „D“. První zápas jsme bez ostychu zvládli přesvědčivým výsledkem 15:3 v náš prospěch. Něco nám ale říkalo, že turnaj teprve začne. Druhý zápas jsme nastoupili proti HKM Šaľa, zápas měl vše, co by měl zápas mít a tahali jsme se o každou branku. Nakonec jsme uhráli spravedlivou remízu 16:16. Matematika do dalšího a posledního zápasu ve skupině byla jasná – kdo vyhraje, postupuje do bojů o příčky nejvyšší. Našim soupeřem byl další z domácích družstev Stupava „A“. Domácí fanoušky bylo v hledišti velmi slyšet, ale toho jsme se nezalekli od úvodu utkání jsme šlapali naplno. Jak se dalo očekávat, i tento zápas měl být vyrovnaný a to se i potvrdilo. Drama do poslední vteřiny a naše další výhra v turnaji o jedinou branku (14:13) nás poslala do bojů o medaile.

 

     Zápas o postup do finále jsme odehráli s týmem z části Brna s Kuřimí. V tomto zápase nás ale soupeř přehrál, což bylo asi potřeba a možná jsme trochu ztratili koncentraci a odhodlání. Zápas jsme prohráli 7:13. Před posledním zápasem o 3. příčku v turnaji jsme se snažili naše svěřence uklidnit a naladit je tak, ať si zápas i sami užijí. Soupeřem byl 3. domácí celek Stupava „C“. Poslední zápas jsme zvládli skvěle a zejména Aňa s Judit předvedly skvělou hru a zajistily více jak polovinu vstřelených branek. Své zkušenosti, které nabyl Vojta K. hrou ve starších kategoriích zde jednoznačně zúročil a byl jasnou oporou našeho celku. Každopádně hlavním cílem byla zkušenost a rozšíření vzájemné spolupráce klubů a to se povedlo. Organizátoři HC Tatranu Stupava odvedli skvělou práci s přípravou a průběhem turnaje, kde přivítali 25 družstev a patří jím velký dík.

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook