image logo text
logo logo logo logo

Liga starších žaček - první vítězství

article image

 

logo.jpg

 

V sobotu 12. 1. 2019 v Ostravě Porubě to přišlo, parta starších žaček našeho oddílu vybojovala historicky první vítězství v 1. lize starších žaček, hodiny ukazovaly 14:30!

 

Ale pojďme pěkně postupně.

 

50294439.jpg

    

      O víkendu 12. a 13. ledna proběhlo druhé kolo Ligy ČR starších žaček. Nám los určil místo konání Ostrava Poruba, hrálo se v sobotu a soupeři byli následující: HC Zlín, HBC Strakonice, Házená Mělník a Sokol Poruba. Los velmi těžký už z toho pohledu, že tři ze čtyř našich soupeřů jsou RHC, tedy regionální házenkářská centra, která mají profesionálně placené trenéry v klubu aktivně podporované Českým svazem házené, kteří se na plný úvazek věnují mládeži do 15 let, tedy do kategorie starších žaček.

 dsc_5219.jpg

    

     V prvním utkání byl naším soupeřem dobře známý, ale velmi silný Zlín. Utkání jsme nezačali špatně, nicméně s postupem času soupeř získával převahu a byl důraznější a přesnější při střelbě. V poločase byl stav 11:6, v druhé půli, i přes prostřídání kádru, nedošlo ke změně obrazu utkání. Zápas skončil 24:16 ve prospěch Zlína. Střelecky naše družstvo držela Míša, Natálka a Andry.

 dsc_5463.jpg

    

      V druhém utkání nás čekalo zatím neporažené družstvo z prvního kola ligy HBC Strakonice. A jak se ukázalo, zůstalo neporažené i po turnaji v Porubě s bilancí osm výher, nula proher. Soupeře se holky nezalekly a předváděly v prvním poločase výborný výkon, ještě v 17 minutě první půle jsme drželi krok a prohrávali pouze o branku 8:7. Bohužel soupeř přidal do půle ještě dvě branky a poločas byl 10:7. Vstup do druhé půle se nám však vůbec nepovedl, děvčatům ze Strakonic vše vycházelo, nám pro změnu nic a za 10 min druhé půle bylo rozhodnuto o výsledku, pak už se zápas jen dohrával. Konečný výsledek 12:19 nebyl však s odstupem času špatný. O naše branky v zápase se postaralo pět hráček Natálka, Míša, Vendy, Áďa a Barča Fuksová.

    dsc_5708.jpg

    

     Ve třetím zápase nás čekal papírově nejslabší soupeř Házená Mělník. Soupeř se však hned na úvod ujal vedení 1:0, my jsme díky nepřesnostem dokázali odpovědět a vyrovnat až ve čtvrté minutě. Na starost si to vzaly „mladší žačky“ Lucka s Áďou, které se postaraly o obrat z 1:0 na 1:3. Pak se přidaly i naše další hráčky a i díky výbornému výkonu golmanky Aničky z toho byla poločasová výhra 3:7. Oproti předchozímu zápasu se nám vstup do druhé půle vydařil, výhra 6:1, a tak v 7. minutě druhé půle svítilo na tabuli skóre 4:13. Zápas naše holky pak v klidu dohrály a zvítězili 10:20. Bylo z toho první vítězství v lize, gratulace holky! Příjemné bylo zjištění, že mezi střelkyně se zapsalo sedm hráček: Míša, Natálka, Áďa, Lucka, Barča Fuksová, Andry a Terka.

     

     V posledním utkání jsme změřili síly s domácím družstvem Sokola Poruby, rovněž družstvo pod patronátem RHC, navíc v kádru mají několik děvčat, které jsou oporami v 1. lize mladších dorostenek. Takže soupeř velmi těžký. První půle se nám však velmi povedla, byli jsme více než vyrovnaný soupeř. Ve 13 minutě byl stav téměř vyrovnaný, soupeř měl pouze o gól více. Do konce poločasu dal dvě, my jednu branku a byl z toho poločasový stav 8:10 pro družstvo Poruby. První část druhé půle byla podle stejného scénáře jako půle první, velmi vyrovnané utkání, v deváté minutě druhé půle byl tav 12:14. Pak však děvčata z Poruby dokázaly uplatnit své zkušenosti a zvítězily 14:20. Střelecky se prosadily: Míša, Natálka, Andry, Terka, chycenou sedmičkou se blýskla golmanka Sofi.

 dsc_5779.jpg

    

     Suma sumárum turnaje v Porubě: historicky první výhra v Lize starších žaček! K tomu tři prohry - nicméně vždy po velmi solidních výkonech se silnými soupeři a jako překvapení pro trenéry, devět hráček, které dokázaly dát na tomto turnaji branku. Jednoznačně tedy povedená sobota.

 

Sestava a branky:

Brankařky: Anička Kozáčková, Sofie Mikulová

Hráčky: Míša Krajčová 25 branek, Natálka Rodeková 20, Andry Pospíšilová 4, Barča Fuksová 3, Áďa Buksová 3, Lucka Krajšová 2, Terka Šimčíková 2, Vendy Němečková 2, Kristýna Ivánková 1, Barča Michálková, Viky Podhajská a Eliška Procházková.

 

     Další turnaj nás čeká v únoru v Praze. Pořádá klub HC Háje v sobotu 9. 2. 2019 a našimi soupeři pro třetí kolo budou DHC Slavia Praha, DHC Plzeň, Sokol Kobylisy II a pořádající HC Háje, máme se tedy opět na co těšit!

                                                                                                                                                                          -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook