image logo text
logo logo logo logo

Přípravný turnaj mladších MINI v Žeravicích

article image

 

Oficiální sezóna kategorií MINI sice ještě nezačala, ale tréninky a přípravné turnaje jsou v plném proudu. Po minulém víkendu a turnaji starších MINI na Slovensku, dnes naši nejmladší svěřenci vyjeli do nedalekých Žeravic na přípravný turnaj. V Žeravicích se házené celkově hodně věnují a navíc k tomu přidávají i vstřícnou a pohodovou atmosféru. Proto jsme velmi rádi přijali pozvání a nasadili jedno družstvo.

Turnaj se odehrál v místní hale, kde bylo vše perfektně zajištěno a cítili jsme se zde jako doma. Vzhledem k drobné marodce jsme zde vyjeli ve složení Davča, Filda, Viki, Adam, Lukas, Dáňa a Šíma. Každý z hráčů měl rodinný doprovod, takže nás bylo hodně slyšet i v hledišti. Navíc se úplně všichni dnes prosadili i střelecky. Na tomto turnaji se počítalo skóre, což na oficiálních turnajích MINI není běžné. Ale změřit si zase jednou za čas síly podle výsledků skóre nás motivovalo.

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Velké Bystřice „B“ a zápas jsme na úvod zvládli v pohodě s konečným výsledkem 28:16 v náš prospěch. Po jednozápasové přestávce nás ale čekal dvojzápas hned za sebou. První ze zápasu (celkově v pořadí náš 2. zápas) na nás byl nasazen tabulkově slabší (alespoň dle označení domácího družstva) domácí celek SK Žeravice 2. Tento zápas nebyl nikterak lehký a nebylo tak možné výrazněji střídat naše opory. Výrazný náskok jsme v průběhu nevybudovali, takže drama bylo až do konce. I v tomto zápase jsme ale uhráli výhru 25:22.

Zápas nám vzal ale více sil. Na větší odpočinek ale nebyl čas a po 2 minutovém oddychu na nás naběhlo domácí „áčko“ SK Žeravice 1. Dle předchozích výsledků obou celků, bylo jasné, že jde o předčasné finále a pokud jsme se v předchozím zápase tahali o každou branku a nevybudovali jsem si výraznější náskok, tak při tomto utkání nebyl rozdíl branek na žádné straně více jak o dva body. Jak fyzicky, tak psychicky to byl velmi náročný zápas, kdy si každý z týmu chvilku bral vedení na svoji stranu.

Přibližně 2 minuty před koncem zápasu nebylo skóre příznivé v náš prospěch a ztrácely jsme 2 branky. Ovšem naši bojovníci ze sebe na hřišti vydali naprosto vše co mohli. Následoval náš útok, kdy se nám podařilo skórovat a prohrávali jsem již pouze o jedinou branku. Následně se v obraně zadařilo a v následném našem útoku byl faulován náš hráč a házeli jsme trestný hod.

Nervy ze železa měl Šimon, který se několik vteřin před koncem utkání postavil na sedmičku a chladnokrevně zakončil a upravil skóre zápasu na konečný (ale zasloužený) výsledek 22:22. Poslední zápas jsem s přehledem zvládli a druhému celku Velké Bystřice A jsme nastříleli 26 branek a utkání v pohodě vyhráli.

V tento moment jsem jen věděl, že bodově jsme stejně s domácím týmem (tedy jak Holešov, tak Žeravice bez porážku v turnaji), ale skóre ani výpočtový klíč jsem si netroufal odhadovat a čekali jsme na vyhlášení. Než k němu ale došlo, domácí pořadatelé připravili dvě soutěže – jedna o nejlepšího střelce a druhá o nejlepšího brankaře. V první střelecké soutěži stříleli všichni účastníci turnaje způsobem dáš – postupuješ, nedáš vypadáš. Soutěž byla rychlá a mezi posledními pěti, jsme měli 2 svěřence z Holešova. Střeleckým králem se ale nestal nikdo z nich.

Následovala soutěž brankařská, kdy na brankaře šlo 10 střel a vítězem se stal ten, který jich pochytá nejvíce. Vítězem se stal brankář, který chytil 9 z 10 střel od různých střelců turnaje a je mi potěšením sdělit, že tento titul nejlepšího brankaře si po zásluze vybojoval, a krásný pohár odvezl, náš svěřenec Šimon Rušikvas !! No a aby toho nebylo málo, tak v následném celkovém vyhlášení turnaje vyhodnotili domácí pořadatelé jako vítězný tým TJ Holešov, který vyhrál o skóre před domácím týmem.

Z pohledu trenéra tedy naprostá spokojenost. Nejvíce mě však těší, že na turnaji panovala přátelská a pohodová atmosféra, každé z našich dětí mělo v hledišti svoji rodinnou oporu, každé se střelecky prosadilo. Co více si přát.

 

Děkuji všem dětem a doprovodu za krásnou sobotu. 

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červenec 

Facebook