image logo text
logo logo logo logo

"Holešovský Ledňáček" potřetí

article image

 

     V sobotu 26. ledna proběhl v holešovské sportovní hale již třetí ročník turnaje mladšího žactva. Punc „mezinárodní“ dodala svou účastí slovenská Stupava. HC Tatran Stupava postavil dvě silná družstva „Green“ a „Black“. Dvě družstva postavil také náš klub TJ Holešov, jedno dívčí a jedno chlapecké. Dále účast potvrdili loňští finalisté FS Napajedla a HK Bystřice pod Hostýnem. Šikovné hráče a hráčky dovezly také Žeravice a osmičku družstev doplnil „nováček“ HK Ivančice. Obsazení tedy velmi slušné, které slibovalo velmi kvalitní výkony.

 img_7135.jpg

    

     Družstva byla rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Následně čtvrtá družstva z obou skupin hrála o sedmé místo, třetí o páté, druhá družstva o bronzový pohár a vítězové skupin o zlato. Celkem tedy šestnáct zápasů po dvaceti minutách včetně bojů o umístění.

 

     V černé skupině hrála družstva TJ Holešov holky, HK Bystřice p. Hostýnem, HK Ivančice a Tatran Stupava Black. Velmi dobře rozehrály skupinu naše holky, které výrazně přehrály v úvodním zápase Bystřici 12:5. Pak předvedly ještě velmi dobrý výkon v zápase se Stupavou „Black“ kde ještě v patnácté minutě byl stav 5:5, pak ale soupeř měl víc vůle i štěstí a vyhrál 9:5. Nicméně jeden z nejpohlednějších zápasů turnaje, kde byly k vidění individuální akce, krásné kombinace, nádherné góly i nasazení. Pak ale podlehly Ivančicím a skončily ve skupině třetí, skupinu vyhráli suverénně kluci „Black“ ze Stupavy před HK Ivančice. Čtvrté místo zbylo na HK Bystřice p. Hostýnem.

 

cerna-2019.jpg 

 

     V modré skupině se představila družstva Tatran Stupava „Green“, TJ Holešov kluci, FS Napajedla a družstvo SK Žeravice. Překvapivě suverénně si počínali kluci z Holešova i ze Stupavy, vše s přehledem vyhráli. Vzájemný zápas však vítěze skupiny neurčil, skončil remízou 11:11, o vítězi tak rozhodlo skóre, to měli lepší kluci ze Stupavy. Třetí místo obsadili SK Žeravice a čtvrté družstvo FS Napajedla.

  modra-2019.jpg

 

     Finále se stalo čistě stupavskou záležitostí, „Black“ kteří byli o něco vyspělejší a důraznější v něm porazili „Green“ 15:9. Bylo to důstojné finále, které nabídlo moderní dynamickou házenou a bylo ozdobou turnaje. Je vidět, že na Stupavě to dělají opravdu velmi dobře a se srdcem! V zápase o bronz naše kluky přetlačilo fyzicky vyspělejší družstvo HK Ivančice 9:6. Ivančice se pomaleji rozjížděly, ale nakonec si odvezly pohár za 3. místo. Jako nováček turnaje přispěly k vysoké úrovni turnaje a zejména jejich děvčata předváděla velmi pěknou házenou. Čtvrté místo kluků z Holešova je také velký úspěch. Téměř všichni jsou ročník 2007 a na turnaji se představí ve stejném složení i příští rok. Páté skončilo družstvo SK Žeravice, šesté TJ Holešov holky, sedmá HK Bystřice pod Hostýnem a osmé místo obsadila FS Napajedla.

 img_7235.jpg

Vítězné družstvo Tatran Stupava "Black"    

 

     Všem družstvům děkuji za účast v turnaji a za předvedené výkony. Úroveň turnaje šla opět nahoru, k vidění byla velmi pěkná házená. Diváci vytvořili velmi pěknou atmosféru, prim i zde hrála Stupava a její bubeníci. Díky kluci.

 

     A závěrem Vás chci pozvat na 4. ročník turnaje „Holešovský Ledňáček“, který proběhne v sobotu 25. ledna 2020.

                                                                                                                                                                          -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červenec 

Facebook