image logo text
logo logo logo logo

Starší minižáci uspěli na výborně obsazeném mezinárodním turnaji na slovenské Stupavě

article image

 

     Naše družstvo starších minižáků se zúčastnilo mezinárodního turnaje Zorno cup, který se konal se ve slovenských městech Stupava, Malacky a Modrá. Turnaj je pořádán pro kategorie od starších minižáků až po starší dorost. Účastní se ho špičková družstva ze Slovenska, České republiky, Maďarska a Rakouska. Hraje se tři dny v pěti sportovních halách. Tedy špičková středoevropská sportovní akce, kterou navíc organizátoři zvládli na jedničku!

  20190202_093905.jpg   

     Kategorie, ve které jsme startovali, tedy starší minižáci (ročníky 2008 a mladší), měla dvanáct družstev rozdělených do dvou skupin. V naší skupině jsme se první den utkali s HBC Jičín a Duklou Praha „A“. Druhý den nás čekala slovenská část skupiny: Strojár Malacky, HC Tatran Stupava „B“, HKM Šala „B“ a závěrem druhého dne první ze zápasů o konečné umístění. Pro první čtyři z každé skupiny to bylo čtvrtfinále. To jsme si stanovili jako cíl = úspěch. V neděli pak další dva zápasy o konečné umístění.

 20190202_142723.jpg

    

     Plán byl tedy dán a první zápas přišel v pátek asi hodinu po našem příjezdu. Bohužel to co jsme předvedli, respektive nepředvedli proti klukům z HBC Jičín bylo jedním slovem velmi nepovedené představení. Byli jsme málo pohybliví, pomalejší, nedůrazní a nepřesní ve střelbě. Výsledek 7:21 mluví za vše, velmi špatný vstup do turnaje, ale mělo to jednu výhodu, od tohoto zápasu jsme se mohli ve všem jen zlepšovat. Turnaj měl skutečně výbornou úroveň a předvést průměrný výkon bylo málo. V druhém zápase nás čekal navíc soupeř zvučného jména Dukla Praha A. Do zápasu jsme šli s daleko větším nasazením, z běhu jsme přešli do sprintu, zvýšili nasazení v soubojích a po úvodním ostychu jsme začali hrát vyrovnanou partii. Pět minut před koncem jsme prohrávali 11:9, tři minuty před koncem jsme k údivu všech srovnali na 11:11. Pak jsme však trefili dvě tyče, které soupeř vždy potrestal gólem a dvě špatné rozehrávky a byla z toho prohra 16:11. Nicméně prohra, na které se dalo stavět!

 20190203_095301.jpg

  

     V sobotu jsme začali důležitým zápasem se Strojárem Malacky. Utkání bylo velmi vyrovnané, po celý zápas jsme si udržovali dvou až tří brankové vedení, ale nedalo se povolit koncentraci ani na minutu. Po patnácti minutách přišla první výhra 19:16! Velmi kolektivní výkon celého družstva. Na ten jsme navázali i ve druhém sobotním utkání, kdy jsme jednoznačně porazili domácí Tatran Stupava B 22:11. Zde doslova čaroval v brance Vítek, a v útoku skórovali téměř všichni naši hráči. V posledním zápase ve skupině jsme již nepřipustili komplikace a s přehledem vyhráli, i když „béčko“ Šaly předvedlo přes své mládí a vzrůst velmi dobrý výkon.

 

     Po pomalejším rozjezdu v pátek, jsme v sobotu zabrali a s bilancí dvou proher a tří výher obsadili třetí místo ve skupině. V posledním sobotním zápase nás čekalo čtvrtfinále s Duklou Praha B. I přes naši velkou snahu jsme od začátku ztráceli a i díky značné fyzické vyspělosti soupeře bylo jasné, kdo bude vítěz. Bojovali jsme však až do konce, ale prohře 22:14 s celkovým vítězem turnaje jsme nezabránili.

 20190203_120939.jpg

    

     V neděli nás tedy čekala skupina o 5 – 8 místo. Na úvod jsme se střetli s domácím áčkem. Byli jsme od začátku lepší, ale museli jsme být trpěliví. Naše přesné a tvrdé střely končili na tyčích a skóre nenarůstalo v náš prospěch. Naše hráčky a hráči se postupem času uklidnili a trpělivost přinesla cennou výhru 15:8.

A asi to tak mělo být, krásné srovnání co jsme se za turnaj naučili měl ukázat zápas o konečné páté místo s HBC Jičín, našim úvodním soupeřem z pátku. Byl to úplně jiný zápas. Krásné útočné utkání, nádherné kombinace v útoku, obě družstva se střídala ve vedení. V polovině zápasu byl stav 12:11 v náš prospěch, nicméně skóre se měnilo každou chvíli. Možná širší kádr soupeře, možná trošku štěstí rozhodlo o tom, že jsme utkání prohráli 20:22. Nicméně nebylo se za co stydět, ba naopak hlasitý potlesk diváků byl oceněním pro obě družstva. Předvedli jsme skvělí výkon ve strhujícím zápase, který patřil mezi nejpohlednější v celém turnaji!

 20190203_105755(1).jpg

    

     Co říci závěrem, toto družstvo se zde hodně naučilo. Konečné šesté místo z dvanácti účastníků je jednoznačně úspěch. Navíc soupeři byli opravdu samá zvučná jména, žádný z nich nebyl do počtu. Krásný turnaj, krásné zážitky a příští rok přijedeme určitě zase.

 

Sestava: Judita Šlůchová, Anička Jakubíčková, Vojta Konečný, Vítek Kužela, Kuba Heger, Paťa Hlach, Alex Mikula, Daniel Gahura, Šimon Rušikvas, Kevin Machálek

 

Děkuji našim hráčkám a hráčům za reprezentaci našeho oddílu i města na prestižním zahraničním turnaji. Rovněž tak musím poděkovat organizátorům za perfektní a precizní organizaci se skvělou atmosférou na utkáních. Na Stupavě to dělají opravdu dobře a srdcem!

                                                                                                                                                                 -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červenec 

Facebook