image logo text
logo logo logo logo

Mini A – Krásné rozloučení s malým hřištěm

article image

 

Jarní část minižáků A se skládá z osmi turnajů, z toho první čtyři jsou hrány na malém hřišti a další čtyři v pořadí se odehrají na klasickém házenkářském, z pohledu minižáků „velkém“ hřišti. V neděli 6.3. proběhl ve Zlíně „na strojárně“ čtvrtý v pořadí a tedy poslední turnaj na malém hřišti. Hrálo se klasickým způsobem, dvě skupiny po čtyřech a pak zápasy o umístění. Ve skupině nás čekali soupeři z Napajedel, Luhačovic a Otrokovic.

 

Před prvním utkáním dostali hráči pokyny, aby předvedli, co se doteď naučili a užili si naposledy házenou „na malém hřišti“. Musím dodat, že si to všichni hráči vzali k srdci a předvedli mnohdy i něco navíc. Výsledkem byla nádherná rychlá házená, která se divákům velmi líbila. Zápasy ve skupině měly velmi podobný scénář. Všechny se vyznačovaly vysokým nasazením všech holešovských hráčů, z toho pak pramenila výborná obrana, spolehlivý výkon brankaře podpořený i velmi dobrou rozehrávkou a pestrý útok s minimálně pěti střelci v každém zápase! Potvrzení výše uvedených faktů jsou tři vítězství ve skupině, s Napajedly 13:7, Luhačovicemi 19:9 a Otrokovicemi 21:6 a impozantní skóre 53:22.

 

Samostatnou kapitolou a třešničkou na dortu bylo finále s družstvem Zlína A, tedy dívčím družstvem. Holešovské družstvo nastoupilo velmi odhodlaně a koncentrovaně. Velmi dobře se vyrovnalo v úvodu s osobní obranou soupeře a i přes několik technických chyb hrálo vyrovnanou partii. Výsledek tomu ovšem neodpovídal, protože i rozhodčí se dopustil závažných chyb a stav byl 6:3 a posléze 10:5 ve prospěch Zlína. Na chyby jsme rozhodčího upozorňovali, ale výsledkem bylo pouze vykázání jednoho z trenérů na tribunu. Nicméně po bouřlivé diskuzi mezi trenéry a rozhodčím se začala již pískat rovina a halou se neslo skandování Holešov, Holešov!! Hráči našeho týmu jakoby se tím řídili a předváděli házenou podobnou té ve skupině, poslední pětiminutovku jsme vyhráli 4:1. Víc jsme již nestihli a finále nakonec prohráli 11:9, což nás ale až tak nemrzí, protože jsme byli více než vyrovnaným soupeřem! Celé družstvo si zaslouží za finále i za celý turnaj velkou pochvalu.

 

Složení družstva a branky: brankař Rosťa Hafinec 4, Andrejka Pospíšilová 9, Míša Krajčová 12, Terka Šimčíková 13, Saška Preislerová 1, Paťa Preisler 4 a Šimon Pospíšil 19.

 

Další turnaj Mini A se bude konat v Holešově 20. 3. od 8:00, tentokráte již v počtu 6+1 hráčů a odehraje se premiérově na klasickém házenkářském hřišti. Přijdete se podívat a povzbudit nejen naše hráče.

 

Trenéři: Petr Gahura, Michal Kasaj

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook