image logo text
logo logo logo logo

Republiková špička starších žaček se představila na žákovské lize v Holešově

article image

 

     V Holešově se představila trojice družstev ze špičky soutěže a to DHK Baník Most, Sokol Písek A a Slavoj Žirovnice, dále družstvo ze středu tabulky Jiskra Havlíčkův Brod a naše děvčata TJ Holešov. K vidění byla tedy špičková házená nejvyšší republikové úrovně. Bylo sehráno celkem deset zápasů, systém „každý s každým“. Každý tým odehrál čtyři zápasy. Výsledky se započítávaly do celkové tabulky soutěže.

 

     Naše děvčata se na úvod utkala s družstvem Sokol Písek A, zápas dopadl dle očekávání a favorit zvítězil. Nicméně naše družstvo podalo poměrně dobrý výkon, na kterém se dalo dále stavět. Ve všech zápasech byla vidět větší fyzická vyspělost soupeře, které naše děvčata vzhledem ke svému mladšímu věku musela čelit.

 

dsc_7038.jpg

   

     V druhém utkání nás čekalo družstvo DHK Baník Most. Zápas měl dle postavení v tabulce dopadnout jednoznačně. Most si na úvod vypracoval těsný náskok, který se mu však díky naší skvělé hře nepodařilo více navýšit. Po velmi dobrém výkonu jsme v poločase prohrávali pouze o dvě branky. Druhá půle začala naší aktivitou a snížením na rozdíl jedné branky. Tento rozdíl se k překvapení všech udržoval celý druhý poločas až do konce utkání. Favorit měl velké problémy. Naše děvčata však nedokázala i přes řadu možností srovnat a nakonec prohrála 12:11. Nicméně v druhé půli povolila soupeři skórovat pouze třikrát a sama dokázala dát branky čtyři. Opravdu skvělý výkon holky!

 

dsc_7073.jpg

    

     Ve třetím utkání se Slavojem Žirovnice a také ve čtvrtém utkání s Jiskrou Havlíčkův Brod jsme nedokázali najít díky úzkému kádru dostatek sil na zdramatizování utkání a oběma soupeřům jsme podlehli.

 

dsc_7137.jpg

    

     Vrcholem celého turnaje byl zápas dvou vynikajících družstev DHK Baník Most – Sokol Písek A. Zápas ukázal všechny krásy házené od nekompromisního nasazení přes rychlý přechod do útoku, výborné výkony předváděly golmanky, spojky, křídla a byly k vidění také nádherné kombinační akce. V zápase nakonec uspělo družstvo DHK Most a prošlo celým turnajem bez porážky.

 

     V pátém kole ligy nás čeká turnaj v Kunovicích a v šestém kole 12. 5., opět v Holešově, nás čekají méně atraktivní soupeři z druhé poloviny tabulky. Zde bude prostor na to, aby naše děvčata ukázala, že umí i vítězit a získala další body v nejvyšší soutěži.                 

                                                                                                                                                        -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook