image logo text
logo logo logo logo

Úžasné představení starších žaček proti doposud neporaženým Otrokovicím

article image

 

     V neděli odpoledne zavítal na palubovku do holešovské haly soupeř přetěžký, družstvo TJ Jiskra Otrokovice. Zkušené mužstvo, které bylo lídrem soutěže a jako jediné zatím bez porážky. Jeho útočná síla fantastická, průměrný příděl soupeři za zápas byl 32 branek! Oproti tomu naše děvčata, z půlky starší žačky, z půlky mladší žačky soupeři vstřelila v průměru 23 branek.

 

      Soupeř z Otrokovic dojel navíc s maximálně silnou sestavou, šest hráček bylo posíleno výhrou v dorostenecké lize ČR nad družstvem Sokol Kobylisy II 29:25, kde uvedená šestice zaznamenala 22 branek. Oproti tomu pětice našich děvčat měla v nohách prohru s družstvem HC Zubří, kde jsme v soutěži mladšího žactva podlehli 18:22, uvedená pětice zaznamenala 11 branek ve velmi pohledném utkání.

 

     Papírově předem jasné utkání a jasný favorit! Ale, v neděli se děly věci, kdo neviděl, může litovat že nebyl!

 

     Naše holky začaly přípravu na utkání velmi uvolněně a pohodově. To se přeneslo i na úvod zápasu. Prvních deset minut žádné z družstev neodskočilo na více než jednu branku a stav byl 3:3. Ale ti co chodí na zápasy starších žaček pravidelně, již mohli pozorovat něco né úplně bězného a to že domácí družstvo bojuje o každý míč, hraje velmi týmově a v obraně dokonce přehrává zkušeného a fyzicky vyspělejšího soupeře! Ke konci poločasu jsme byly ve vedení 8:5, pak však byly postupně vyloučeny tři naše hráčky, poločas jsme dohrávali ve čtyřech a zkušené družstvo Otrokovic dokázalo přesilovky využít a srovnat na 8:8.

 

     Druhou půli holky začínaly ve čtyřech a než se vyloučené hráčky vrátily, prohrávaly již 8:11. Otrokovicím šla v tuto chvíli hra s lehkostí a od ruky, přesilovka je nakopla a vypadalo, že je po zápase. Jenže v tu chvíli jsme měli Lucku, ta dokázala snížit třemi brankami v řadě na 11:12. Dále jsme měli Míšu a Andrejku, výbornou obranu kde se všechny holky překonávaly v nasazení a zejména Barča udivovala neskutečnými zákroky a také vynikající golmanku a v 18 minutě jsme již vedli 16:14! Zejména 16 branka z ruky Andrejky soupeřky hodně nalomila. Definitivně jejich odpor zlomila opět Míša, tentokrát s Terkou a obrovskou podporou celé lavičky. Na konci zápasu na výsledkové tabuli zářil neuvěřitelný, ale zasloužený výsledek tohoto nezapomenutelného zápasu TJ Holešov : TJ Jiskra Otrokovice 20:16!

 

20190317-174125.jpg

 

     Obrovským nasazením, bojovností, týmovým výkonem si holky dokázaly, že když budou chtít, můžou porazit téměř každé mužstvo. A v neděli opravdu hodně chtěly! Za to byly odměněny bouřlivým skandováním asi padesáti fanoušků, kteří vytvořili zejména ke konci zápasu v hale fantastickou atmosféru.

 

Byl to jeden z těch Top zápasů, které zůstanou dlouho v srdci a v hlavě a pro které se házená dělá! HOLKY DĚKUJEM, HOLKY DĚKUJEM, HOLKY DĚKUJEM, ... !

 

Sestava a branky Holešova: Brankařky: Mikulová Sofie, Kozáčková Anna

Sestava: Míša Krajčová 10/1, Lucka Krajčová 5, Andrejka Pospíšilová 3, Terka Šimčíková 2, Áďa Buksová, Barča Michálková, Štěpánka Viznerová, Eliška Procházková, Kristýna Ivánková, Bára Fuksová, Viky Podhajská                                                                                                                                   - PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červenec 

Facebook