image logo text
logo logo logo logo

Prestižní turnaj mladšího žactva Holešovský Lednáček "počtvrté"

article image

 

Již po čtvrté se poslední lednový víkend konal v holešovské sportovní hale turnaj mladšího žactva "Holešovský Ledňáček". Letos se účastnilo 8 družstev z české a slovenské republiky, nováčky pro letošní rok byla družstva TJ Cement Hranice a HC Zlín. Na turnaji se v dresech představilo celkem 101 dětí ročníků 2007 - 2010. Ve velmi pohodové atmosféře se odehrálo celkem 16 utkání a zejména utkání o umístění byla velmi napínavá a vyrovnaná. 

 

Systém turnaje rozdělil 8 družstev do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, a pak následovaly utkání o umístění. Čtvrtí v obou skupinách si zahráli o 7. místo, třetí o 5. místo, druzí o bronzový pohár a vítězové skupin o "zlato".

 

bila-skupina.jpg

 

V bílé skupině se představila družstva: TJ Holešov bílá, HK Bystřice pod Hostýnem, HC Zlín a HC Tatran Stupava Green. Skupinu po zásluze vyhrálo družstvo TJ Holešov, které všechna svá utkání vyhrálo. Na druhém místě se umístilo družstvo z Bystřice pod Hostýnem, třetí místo obsadilo družstvo HC Zlín a čtvrte místo družstvo HC Tatran Stupava Green, které bylo tvořeno z poloviny kluky ročníku 2009, tedy minižáky. 

 

modra-skupina.jpg

 

Modré skupině kralovalo družstvo HC Tatran Stupava Black, které skupinu rovněž bez porážky vyhrálo. Navíc se prezentovalo velmi pěknou a rychlou házenou. Druhé místo po dvou výhrách a jedné porážce obsadilo družstvo z Napajedel, třetí místo patřilo domácímu TJ Holešov modrá a čtvrté místo klukům z TJ Cement Hranice.

 

Po zápasech ve skupinách následovaly zápasy o umístění. Nutno dodat že všechna utkání o umístění byla velmi napínavá, bojovná, vyrovnaná a o výsledku se rozhodovalo většinou až v závěru utkání. O sedmé místo soupeřila čtvrtá družstva z obou skupin tedy "nejmladší" družstvo turnaje HC Tatran Stupava Green a TJ Cement Hranice. Utkání rozhodlo ve svůj prospěch družstvo Hranic, které vstřelilo vítězný gól 15 vteřin před koncem utkání.

     V zápase o páté místo se představil modrý Holešov a HC Zlín. Do poloviny bylo utkání vyrovnané, kdy poměrně dobře fungovaly obrany a golmani obou družstev. V druhé půli byl Zlín důraznější a mladší družstvo Holešova již nedokázalo skóre dorovnat.

 

img-8716.jpgHC Tatran Stupava Black - vítěz turnaje

 

     V utkání o bronz se střetla družstva Napajedel a Bystřice pod Hostýnem. Rovněž velmi vyrovnané utkání, ve kterém se rozhodovalo až v samém závěru. Bystřici však nepomohlo k bronzu ani pět branek nejlepšího střelce turnaje Ondry Navrátila (19 branek). Rozhodla větší týmovost družstva Napajedel, které si odvezlo pohár za třetí místo.

     Ve finále nastoupila dvě doposud neporažená družstva TJ Holešov bílá a HC Tatran Stupava Black. A nutno podotknout, že tento zápas byl ozdobou turnaje. Družstvo ze Stupavy se prezentovalo, tak jako v celém turnaji, velmi agresivní a vysunutou obranou, z které vyráželo do rychlých brejků. Družstvo Holešova zase kombinační házenou s individuálním uvolněním. Po celé utkání se družstva střídala ve vedení, v patnácté minutě však domácí udělali dvě technické chyby, které Stupava potrestala, a bylo z toho vedení o dvě branky. Domácí velkou snahou ještě snížili na rozdíl jedné branky, ale více již nestihli. Vítězem 4. ročníku se tedy stalo družstvo HC Tatran Stupava Black a podařilo se mu tedy obhájit loňské vítězství.

 ok_img_8926.jpg

 

     Všem družstvům děkuji za účast v turnaji a za předvedené výkony. Úroveň turnaje šla opět nahoru, k vidění byla velmi pěkná házená. Nejen diváci, ale i družstva, vedoucí a další doprovod vytvořili velmi pěknou a pohodovou atmosféru v hale, která provázela celý turnaj. 

 

     A závěrem Vás chci pozvat na 5. ročník turnaje „Holešovský Ledňáček“, který se bude konat v sobotu 23. ledna 2021.

                                                                                                                                                                          -PG-

 

 

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook