image logo text
logo logo logo logo

Letní příprava Pod Šaumburkem 2020

article image

 

V pondělí 10. srpna zahájili Holešovští házenkáři svoji přípravu na nadcházející sezónu v krásném prostředí Hostýnských vrchů. Loňské zázemí rekreačního areálu Pod Šaumburkem se osvědčilo a nebyl důvod dělat změnu.

V průběhu pondělního odpoledne se ubytovalo celkem 64 dětí, 11 zkušených trenérů a vedoucích. Zastoupeny byly všechny kategorie od minižáků až po starší dorostence. Ještě týž den byla naplánována odpolední tréninková jednotka pro všechny družstva. Tréninkové plány byly předem sestaveny a každý z trenérů a vedoucích družstev si zodpovídal za své svěřence. V průběhu týdne se zde vystřídala řada sportovních hostů, kteří měli bohaté zkušenosti, o které se rádi podělili s naší mládeží.

V úterý ráno se již začalo zostra a naše naděje byli ještě před snídaní svěřeni do rukou profesionální cvičitelky fitness Martiny Odstrčilíkové, která si vzala na starost první ranní hudební rozcvičku (velmi pravděpodobně se také zvedla dojivost krav v nedaleké Podhradní Lhotě, protože ranní rozcvička byla ve svěžím rytmu a při moderní hudbě). Tamní areál má takřka ideální parametry pro letní přípravu našich házenkářek a házenkářů. V týdnu teploty šplhaly ke 30°C, ale okolní lesy poskytly potřebný chládek. Tréninkové jednotky byly plněny jak v okolních lesích, tak na hřištích s umělým povrchem, které jsou součástí areálu.

Středeční den byl okořeněn avizovaným příjezdem několika extraligových hráčů a také trenérů. Pozvání na přípravný kemp přijal hlavní trenér extraligového celku KH ISMM Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, který se snažil předat v průběhu dne co nejvíce svých získaných zkušeností z ČR, Německa nebo Španělska. Během praktických ukázek, na venkovním hřišti, byla také slyšel angličtina a španělština – důvodem byla účast dvou současných extraligových hráčů původem ze Španělska a Portorika. Činnost pivota předvedl nejlepší střelec loňského ročníku extraligy a současný reprezentant Portorika Edwin Brito Benítez, který působil v rámci španělské a německé ligy. Brankařům předal pro změnu své poznatky Ignassi Admella Izard, který má za sebou také angažmá v 1. španělské lize. Sympatický Španěl byl tohoto dne v ČR teprve 14 dnů a v poobědové debatě mimo jiné prozradil, že v rámci svého 4-letého kontraktu v Barceloně vyhrál 3x titul. Následující den po účasti na našem letním kempu, vyšla oficiální tisková zpráva na ČSH, že tento talentovaný golman bude pro nadcházející sezónu posilou extraligové Kopřivnice. Jeho úkolem bude mimo jiné příprava brankařů napříč kategoriemi v rámci svého klubu. V průběhu středy jsme s ním navázali úzký a velmi přátelský kontakt a dohodli jsme se na další spolupráci v průběhu sezóny. O účast těchto hostů se nemalou měrou zasloužil Michal Hradil, odchovanec Holešovské házené, který působil několik sezón v extralize a reprezentaci v rámci ČR, ale také okusil zahraniční angažmá v Rakousku či Řecku. I on podpořil naši letní přípravu a předal své praktické znalosti coby hráč, ale i jako trenér. Myslím, že právě středa byla dnem, kdy si část našich děti uvědomila, co znamená milovat sport, který dělají a jak je důležitá jazyková vybavenost. Řada dětí sama pochopila pokyny v angličtině a reagovali sami na instrukce obou zahraničních hostů. Milým překvapením byl náš golman Laďa Dočekal, který jako jediný plynně komunikoval s Ignassiem v jeho rodné řeči španělštině (co nebylo jasné ve španělštině, tak si vyjasnili v angličtině – myslím, že tito dva si ten den sedli náramně).

Během čtvrtka opět každý z týmů absolvoval 3-4 tréninkové jednotky, zavítal za námi další z hostů a to krajský trenér Miroslav Bartoň držící trenérskou licenci A. Ten nám v průběhu dne předvedl ukázkové tréninkové jednotky dle konceptu ČSH. Celkově byla druhá polovina týdne zaměřena na utužení kolektivu a zapojení starších k mladším, což se dařilo v rámci výšlapů na nedalekou rozhlednu Kelčský Javorník nebo společné koupání v Osíčku.

Tak jak na mistrovství v hokeji někdy jezdí na finále turnajů partnerky a ženy hráčů, tak nás v pátek obohatili návštěvou někteří rodiče a u společného večerního táboráku jsme pomalu rekapitulovali uplynulý týden. V pátek jsme ale také odehráli několik vzájemných utkání včetně utkání trenérů proti dorostu.

V sobotu jsme pak absolvovali poslední porce fyzické přípravy a po obědě jsme společný týden zakončili.

Závěrem musím poděkovat všem účastníkům za pohodovou a povedenou předsezonní přípravu, která všechny hráčky a hráče posunula zase o kus dál.

Velký dík patří také všem trenérům a vedoucím družstev, kteří se účastnili ve svém volnu tohoto letního kempu. Laťku jsme opět posunuli výše a už nyní přemýšlíme o nadcházejícím roku – předběžně je letní přípravný kemp 2021 plánovaný v termínu 16. – 21. srpna 2021 na stejném místě. To hlavní – nová sezóna 2020/2021 – je ale nyní před námi !!

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červenec 

Facebook