image logo text
logo logo logo logo
M TJ Holešov : Velká Bystřice 24. 9. v 09:30

Uplynulá neděle byla ve znamení MINI

article image

 

Poslední zářiovou neděli hostil Zlín všechny tři kategorie MINI v házené. V hale na „strojárně“ se postupně konaly turnaje MINI A (ročníky 2006), poté MINI C (nejmladší děti ročníků 2008 a mladší) a nakonec se uskutečnil turnaj MINI B (děti narozené 2007). Holešovský oddíl měl zastoupení ve všech těchto kategoriích.

MINI A – dlouhý den odstartoval turnajem v kategorii dětí narozených v roce 2006 a mladších. Byl to v pořadí druhý turnaj v podzimní části. Ten první se odehrál v Bystřici pod Hostýnem, kde nebyla možná výpomoc mladších dětí, protože se současně hrál i turnaj v Holešově. Zde ve Zlíně tedy bylo možné doplnit i děti z ročníků 2007 a rozlišit síly na více dětí. Na soupisku byly zapsány tyto děti: Tomáš Procházka, Lucka Krajčová, Adriana Buksová, Kája Gogelová, Terka Pospíšilová, Sofča Mikulová (všichni ročníky 2006) a dále posily z „béčka“ Štěpán, Franta a Marek. Turnaj se odehrál způsobem každý s každým a každý z celků odehrál 5 zápasů. Úvodní zápas jsme odehráli s týmem Luhačovic, který skončil remízou a byl jakýmsi rozehřátím před dalším zápasem se Zlínem „2“. Právě další zápas byl asi tím nejdramatičtějším a nejvyhecovanějším v celém turnaji této kategorie. Hrálo se místy velmi tvrdě, ale nikterak zákeřně. Početné skupinky fanoušků Holešova i Zlína byly slyšet hodně před halou. Z tohoto souboje vyšel Holešov jako vítěz a všechny děti zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a odhodlání. Ve třetím zápase jsme se opět utkali ze Zlínem, ale tentokrát se Zlínem „3“. I tento zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Úvod turnaje se nám tak mimořádně vydařil. Poslední dva zápasy s Bystřicí a posledním Zlínem „1“ již nebylo v našich silách dotáhnout do vítězného konce a soupeři zaslouženě brali výhru. V konečném výsledku jsme obsadili 4. příčku. Pokud by se podařilo vyhrát první zápas, byli bychom na místě 2.. Nicméně hlavní trenér Pepa Buksa s vedoucím mužstva Tomášem Procházkou byli s výkony všech dětí mimořádně spokojeni a zaslouženě směřovali pochvalu za předvedený výkon všem dětem. K oporám patřila zejména trojice Terka, Áďa a Franta, kteří se postarali o většinu vstřelených branek.

MINI C – kolem oběda proběhl turnaj těch nejmladších dětí, kde jsme měli rovněž své zastoupení. Na hřiště nastoupila následující sestava: Juditka Šlůchová, Vítek Kužela, Vojta Konečný, Nikol Halašková a pak děti mladších ročníků 2010 a 2011 Alex Mikula, Daník Gahura, Marek Novotníček a nejmladší Adélka Jakubíčková. Pro celou polovinu našich dětí šlo o první vystoupení na mistrovském turnaji. Zároveň šlo o první ze tří turnajů v podzimní části této skupiny. Náš tým se utkal celkem se třemi soupeři. V prvním zápase zdolal Kunovice a v dalších dvou podlehl celkům ze Zlína a Zubří o dvě a tři branky. Více než o body a skóre šlo ale o skutečnost, že jeden turnaj dal dětem tolik zkušeností jako deset tréninků. Jsme velice rádi, že i v kategorii nejmladších máme své zastoupení. K oporám patřila zejména Juditka, Vojta a Vítek, kteří tvořili hru.

MINI B – s nadsázkou řečeno se dá říct, že v této kategorii jsme nasadili to nejlepší, co máme. V MINI B máme sice nasazeny 2 družstva, ale v jednom z turnajů (právě tento ve Zlíně) byl náš druhý celek jako náhradník. Jelikož všechna družstva potvrdila svoji účast, odehráli jsme turnaj s jedním týmem. Za zmínku stojí, že jsme obhajovali 1. místo s prvního turnaje na domácí půdě a laťka tak byla nastavena velice vysoko. Trojice našich střelců (Marek Murín, Franta Doležel a Štěpán Baloun) byla ve Zlíně již od rána, kde pomáhali v bojích skupiny MINI A. Další na soupisku byli dopsáni Tomáš Pospíšil, Bára Fuksová, Vojtěch a Jakub Hofmanovi a Klárka Novotníčková. Postupně jsme odehráli zápasy s týmy Luhačovic, Napajedel, Otrokovic a dvou celků Zlína. Nejdramatičtějším a divácky nejatraktivnějším utkáním byl zápas našeho celku s týmem Napajedel. Celý zápas byl neskutečně vyrovnaný a po většinu zápasu nebyla slyšet ani píšťalka rozhodčího z důvodu hlasitého povzbuzování diváků. V posledních vteřinách a za stavu 10:10 jsme ubránili poslední nápor Napajedel a asi 2 vteřiny před koncem se pokusil ještě náš nejostřílenější střelec Franta na povel „Franto vystřel“ změnit skóre. Jeho poslední vypuštěné torpédo ale zastavila tyč branky a utkání skončilo zaslouženou remízou. Tento zápas byl skutečně velmi povedený a byla vidět u dětí neskutečná soudržnost a týmová práce. Všichni si hrábli neskutečně na dno svých sil a zasloužili si hlasitý aplaus publika. V ostatních zápasech jsme ustáli roli favorita a s jistotou jsme vyhráli všechny další zápasy. Náš celek kategorie MINI B tak nenašel přemožitele ani v pořadí druhém turnaji.

Na závěr bych chtěl poděkovat pořadatelům turnaje ve Zlíně za skvěle zorganizovaný turnaj a stejně tak všem rodičům, kteří nás v průběhu dne povzbuzovali a pomohli nám s logistikou dětí. Program to byl náročný a neděle pro naše celky velmi úspěšná. 

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Září 

Facebook