logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

Ohlédnutí za podzimní soutěží mladších žáků

article image

V tomto článku se ohlédneme za posledními třemi zápasy podzimní části a pak krátce zhodnotíme celý podzim a stanovíme si cíle pro jarní část, která je brána jako nová soutěž a všichni tedy začínají od nuly.

Holešov – Kunovice 12:8 (8:1) Tento zápas měl dva rozdílné poločasy, excelentní první poločas, kdy jsme předváděli krásnou kombinační házenou s kolektivním výkonem podpořeným přesnou střelbou z devíti metrů v podání Míši Krajčová a výbornou obranou s jistým výkonem Rosti Hafince v bráně. V druhém poločase se nám již tolik nedařilo i z důvodu častého střídání, bylo vidět, že spolu hrají hráči, kteří na sebe nejsou až tak zvyklí. Nicméně zápas jsme zvládli a získali povinné dva body.

Sestava a branky: Rosťa Hafinec, Míša Krajčová 5/1, Andrejka Pospíšilová 2, Honza Gábor 2, Šimon Pospíšil 1, Šimčíková Terka 1, Terka Pospíšilová 1/1, Eliška Procházková, Anička Kozáčková, Lucka Krajčová, Franta Ištánek, Dan Prandorfi.

Otrokovice – Holešov 23:11 (12:4) Proti celkově třetímu týmu nás nečekalo nic lehkého, navíc jsme odjížděli oslabeni o nemocné opory Míšu a Lucku. Zápas se v prvním poločase odvíjel podle očekávání, Otrokovice nás přehrávali, v obraně jsme měli velké problémy a v útoku byly nedůrazní. Nicméně i přes červenou kartu Šimona Pospíšila jsme odehráli lepší druhý poločas, výkonem se blýskl Franta Doležel ročník 2007, který dvakrát s přehledem zavěsil z pozice spojky, standardní výkon předvedli Terka s Andrejkou.

Sestava a branky: Rosťa Hafinec, Kamil Zapletal, Šimon Pospíšil 3, Franta Doležel 2, Andrejka Pospíšilová 2, Šimčíková Terka 2, Franta Ištánek 1, Anička Kozáčková 1, Terka Pospíšilová, Dan Prandorfi, Honza Gábor.

Holešov – Lesana Zubří 10:16 (6:7) Byl to souboj o konečné páté místo v tabulce a první poločas to potvrdil. Obě družstva se střídala ve skórování, obrany byly poměrně pevné a skóre vyrovnané. V druhém poločase jsme sestavu prostřídali a soupeř nás začal přehrávat. Bohužel bylo vidět, že prostřídaná sestava nedokáže čelit soupeři, který hrál téměř bez střídání. Z toho vyplývá, že účast všech hráčů na minimálně všech trénincích je téměř nutnost, pokud chceme vyhrávat a konkurovat soupeřům hrajícím na špici!

Sestava a branky Holešova: Rosťa Hafinec, Kamil Zapletal, Míša Krajčová 3, Šimon Pospíšil 2, Terka Šimčíková 2, Chvátal Petr 1,  Andry Pospíšilová 1, Franta Ištánek 1, Terka Pospíšilová, Saška a Patrik Preislerovi, Lucka Krajčová, Honza Gábor, Dan Prandorfi.

S celkovou bilancí 4 výhry a 6 proher, tedy 8 body a negativním skóre 120:134, nám po konci soutěže patří 7 místo. Hodnocení provedu ze dvou pohledů. První porovná tento podzim s loňským výsledkem za podzim. Z toho plyne jednoznačně úspěch, tehdy jsme byly poslední se ziskem 1 bodu a střelecky závislý na jednom hráči. Aktuálně máme čtyři střelce, kteří dali dohromady 2/3 branek, 8 bodů a spoustu hráčů, kteří chtějí hrát. Čili z této strany je vidět pokrok a cesta správným směrem.

Z druhé stany musíme vidět i výrazné chyby, které jsme udělali a na kterých je třeba zapracovat. Zápas s Valaššským Meziřičím jsme měli vyhrát, nicméně jsme ho prohráli díky velmi slabé úspěšnosti střelby ze 100 % šancí, zejména sedmičkám a proskokům z šesti metrů. Dále jsme velmi zklamali v utkání v Bystřici pod Hostýnem, kde jsme výrazně prohráli a soupeři jsme se nedokázali vyrovnat v ničem i když měl v tu chvíli 2 body a byl v tabulce za námi. A sezonu jsme zakončili soubojem o 5 místo s družstvem Lesany, bohužel, tento jsme na domácí půdě nezvládli a zvládnout měli.

Je tedy přes zimu co zlepšovat. A pokud zabereme a budeme všichni chtít a dáme tomu 100%, tak můžeme brát v jarní části medaile, o které nás na jaře 2016 připravil pouze horší vzájemný zápas s Valašským Meziříčím. Čili cíl pro jarní část soutěž je jasný, medaile!