image logo text
logo logo logo logo
MŽ Rožnov p. R. : TJ Holešov B 18. 5. v 09:00

Ohlédnutí za podzimem a novinky na jarní sezonu

article image

 

S blížícím se začátkem jarní části sezóny 2016/2017, nabízíme ohlédnutí za průběhem jeho podzimní části. Do letošního ročníku druhé ligy vstoupili holešovští házenkáři pod názvem TJ Holešov - Přerov. Vzhledem tomu, že v sezóně předchozí se oba tyto celky se potýkaly s úzkou hráčskou základnou, vznikla tedy výše uvedená vazba, kterou po půl roce působení, lze hodnotit velmi pozitivně. S příchodem několika přerovských hráčů v čele s trenérem Richardem Bučkem se vytvořila společně s Michalem Hradilem ideální trenérská dvojice a souhra  hráčů obou celků fungovala od samotného začátku i na palubovkách.

Vstup do sezony v utkání prvního kola Českého poháru na hřišti divizního Uherského Hradiště přinesl první výhru v poměru 33 : 23. Ve druhém pohárovém kole bylo v derby utkání soupeřem celku Holešov-Přerov prvoligové mužstvo Bystřice pod Hostýnem a od úvodu utkání bylo jasně patrné, že souhra a připravenost hráčů, kteří se pravidelně umisťují na předních příčkách první ligy je na daleko lepší úrovni a výsledek 26:44 byl více než přesvědčivý. 

Po prvních druholigových výhrách nad celky Uničova a Velké Bystřice, přichází sice vysoká prohra na půdě Litovle, ale další vítězná utkání s nováčkem z Luhačovic, cenné body z Frýdku-Místku a vítězství s nebezpečným Šumperkem dávaly naději na umístění v horních patrech tabulky.   Následovala čtrnáctidenní reprezentační přestávka v soutěži, po které celek na své vítězné tažení už tak plně nenavázal. Na smolnou prohru o jednu branku s Lesanou Zubří dalo ještě zapomenout vítězství nad Polankou, kdy spojka Jan Šoustal po uplynutí hracího času nevídaným způsobem skóroval z nařízeného devítimetrového hodu. V zápase v Rožnově byli holešovští horším týmem a zaslouženě prohráli, stejně jako doma o jedinou branku se Vsetínem. V posledním utkání podzimu v Karviné se body z palubovky zkušeného soupeře neočekávaly, přesto holešovští zvládli úspěšně první poločas, aby nakonec v tom druhém vítězství přenechali domácím. 

Podzimní část sezony hráči TJ Holešov odehráli s bilancí 6-0-5 a s dvanácti body jim náleží dělené šesté místo společně s týmy Litovle a Polanky nad Odrou. Ztráta na první Rožnov pod Radhoštěm činí 5 bodů.

Přípravu na jarní část sezony zahájil celek v lednu a po její fyzické části sehrál turnaj v Prostějově, kde dokázal přehrát domácí mužstvo, připsat si šestibrankovou porážku s Lesanou Zubří a na závěr prohrál o tři branky s Kuřimí. Trenéři si v turnaji vyzkoušeli herní varianty a také dva nové hráče, kteří pro jarní část sezony tým doplní – výbornou spojku z divizních Dřevohostic Jana Chytila a Michala Vaculíka, pilíře obrany divizních Žeravic. Házenkáři TJ Holešov mají v plánu sehrát do 19. února 2017, kdy zahajují jarní část sezony utkáním v Uničově, minimálně ještě dvě přípravná utkání. 

V jejich dresu bohužel na začátku jara neuvidíme Antonína Bardoděje a Michala Hradila, které trápí nepříjemné zdravotní potíže, naopak trenéři věří, že celku i na jaře pomůže zkušený obranný pilíř Tomáš Procházka.

 

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Květen 

Facebook