logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

Úspěšný vstup do jarní části sezony

article image

Hned v prvním jarním utkání naše družstvo okusilo opět jak chutná vítězství. Po výsledku 24:32 (11:13) si odvážíme body z hřiště Uničova.

Ačkoliv průběh utkání nebyl tak jednoznačný, jak říká samotný výsledek. V prvním poločase nad útoky dominovaly obrany a v naší brance se několika skvělými zákroky blýskl Marcel Cagášek. Bylo vidět, že zimní dril a celá zimní příprava přinesla své ovoce, fyzická připravenost našich hráčů byla podstatně lepší v porovná...ní s koncem podzimní části sezony a taktéž bylo patrné, že práce a čas věnovaný obranné činnosti přináší své ovoce.

Celý zápas jsme nepustili soupeře do vedení a i díky tomu se zbytečně nedostali pod tlak. Nejvíce co jsme uničovským dovolili bylo srovnání na 11:11 v 26. minutě prvního poločasu a v závěrečných třech minutách jsme dokázali vsítit ještě dvě branky a žádnou neinkasovat. Do šaten se odcházelo tedy za stavu 11:13.

V podzimní části se nám ve většině zápasů nepodařil vstup do druhého poločasu. To však nebyl scenář toho dnešního. Na první obdrženou branku se nám podaří odpovědět dvěmi rychlými brankami. A úvodních deset minut přehráváme soupeře v poměru 3:7 a zdá se že je tedy ve 40. minutě za stavu 14:20 rozhodnuto. I přesto však celé družstvo udrží koncentraci a nepovoluje, jediné co ještě domácím dovolíme je přiblížit se na 4 brankový rozdíl 16:20 ve 43. minutě, ale pak utkání mezi 15.a 21. minutou definitivně rozhodneme, když tento úsek utkání přehrajeme soupeře v poměru 1:6 a stav v 51. minutě je 18:27.

Za bojovný výkon je nutno pochválit tým jako celek včetně realizačního týmu a trenéru. Z jednotlivců pak nutno vyzvednout již zmiňovaný výborný výkon Marcela Cagáška v brance. Dále by jsme mohli vyzdvihnout výborný střelecký potenciál mladého a nadějného střelce Roberta Plška, který dle dostupných informací zaznamenal 18 zásahů.

Doufejme, že se nám bude dařit prezentovat takovouhle hrou i nadále. V dalším kole zajíždíme v neděli 26.2.2017 na horkou půdu do Velké Bystřice. Na domácím hřišti se představíme za dva týdny proti záloze Litovle.

Autor: Honza Vaclach