MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

Povinné vítězství na půdě Velké Bystřice se nezrodilo vůbec jednoduše !!!

article image

SK Velká Bystřice B - TJ Holešov Přerov 27:30 (17:14)

K dnešnímu utkání jsme zajížděli do Velké Bystřice, která má mladý a ambiciózní kádr, ve kterém dostává příležitost mnoho místních talentovaných dorostenců. Jedním z nich je Tomáš Prošvic, který naše konto zatížil úctyhodnými devíti brankami.

Domácí vyrukovali v prvním poločase již od prvního hvizdu s dvojnásobnou osobní obranou na naše spojky Michala Hradila a Roberta Plška. Nedá se říct, že by na nás tahle obrana fungovala, protože jsme se dokázali dostat do zakončení, nicméně jsme si nedokázali poradit s výborně chytajícím domácím golmanem, který za první poločas zlikvidoval více jak 12 tutovek a lapil během zápasu 3 sedmimetrové hody.

Za stavu 7:4 si bere náš trenér oddechový čas v deváté minutě. Což přináší uklidnění a snížení na 7:6. Pak ale začíná domácí brankař čarovat a likvidovat náskoky našich křídel, střelbu z volné ruky z pivota a mezi 11. a 21. minutou pouští za svá záda pouze dva míče a ve 21. minutě je stav tedy z našeho pohledu hrozivých 14:8. Ve 23. minutě je pak stav 16:10. Závěrečných 7 minut prvního poločasu nás podrží několika skvělými zákroky v brance Marcel Cagášek a přehrajeme soupeře v poměru 1:4 a do šaten odcházíme za stavu 17:14.

Do druhého poločasu vstupujeme s vědomím, že musíme zlepšit obranu a být důslednější v koncovce, to se nám koneckonců daří a v 13 minutě druhého poločasu srovnáváme stav na 22:22 a v minutě 18. se dostáváme poprvé do vedení 23:24 načež domácí odpovídají dvěmi brankami po sobě a strhávají vedení zpět na svou stranu 20. minuta 25:24. V následující pětiminutovce se výrazně střelecky nedaří ani jednomu z celků, za těchto pět minut jsme vstřelili pouze 2 branky, ale co lépe, obdrželi pouze jednu. A pět minut do konce je stav nerozhodný 25:25. Poté se dokážeme prosadit 4 krát v řadě, načež domácí odpovídají pouze několik málo okamžiků před koncem vyvoláním několika potyček a slovních přestřelek, rozhodčí rozdají poslední dvouminutové tresty a domácí upravují střelou z dálky na konečných 27:30, kdy letící míč už v podstatě nezajímá ani Marcela Cagáška, který opět značnou měrou přispěl k cestě za vítěstvím společně s Danem Nezhybou, který obdržel nepříjemný zásah míčem přímo do oka. Věřme že bude v pořádku a uvidíme ho na hřišti již v následujícím utkání, které sehrajeme na domácí půdě 5.3.2017 v 17 hodin.

Za bojovný výkon je nutno pochválit celý tým, který nesložil zbraně i za velmi nepříznivého stavu.

Velmi nepříjemný dojem a nepěknou kaňku za tímto utkáním udělal jeden z členů realizačního týmu domácích, který z nepochopitelných důvodů po skončení utkání vtrhl do šatny rozhodčích, kde si svou frustraci vybíjel fyzickým napadením bezbranné slečny. Doufejme, že už nikdy nebudeme muset být svědky něčeho podobného a že svaz z tohoto jednání vyvodí patřičné důsledky.