image logo text
logo logo logo logo

Úspěšný vstup v podání „miníků“ do jarní části

article image

 

Poslední únorový víkend znamenal start jarní části nejen pro družstva mladších a starších žáků, ale také pro družstva kategorie minižáků.

 

        V sobotu odjíždělo do Rožnova na svůj první turnaj ve „velké házené“ družstvo mini A. Čekala je utkání s družstvy Valašského Meziříčí, Zubří a nakonec domácího Rožnova. První zápas s Valmezem byl jako krásný sen, našim hračkám a hráčům se dařilo vše, na co sáhli, jak v obraně, tak v útoku. Výsledek prvního zápasu zcela jednoznačný 12:0. Další zápasy již byly o něčem jiném, zápas se Zubřím byl poměrně vyrovnaný, první polovinu jsme si udržovali vedení, v druhé soupeř vždy o krůček vedl a to mu nakonec vydrželo až do konce. Po výsledku 8:7 bral 2 body soupeř, nicméně za krásný, bojovný a vyrovnaný zápas zaslouží naše družstvo velkou pochvalu. Závěrečný zápas s domácím Rožnovem se nesl v podobném duchu jako ten se Zubřím, závěr nám bohužel nevyšel a konečným výsledkem byla prohra 6:4. Na turnaji naše družstvo obsadilo konečné 3. místo. V útoku nejpřesněji střílela Terka Pospíšilová s Luckou Krajčovou, v bráně se střídal Franta Doležel se Štěpou Balounem, dále na hřišti bojovali Kája Gogelová, Dominik Stibora, Tomáš Procházka, Bára Fuksová, Mara Murín, Tomáš Pospíšil a Vojta Konečný.

        20170226-121526.jpg

Družsvo Mini C - vítez turnaje v Kunovicích

 

        V neděli odstartovalo své jarní turnaje družstvo mini C. V této kategorii oproti podzimu přibylo šest družstev. Pokud si však někdo myslel, že nová družstva budou slabší a do počtu tak se hodně spletl. Na tomto turnaji se presentovala z nově přihlášených družstev Napajedla, Zlín a Luhačovice a bylo se na co dívat. Změnil se i systém turnaje, šest účastníků bylo rozděleno do dvou skupin po třech. Po tom co byly odehrány zápasy ve skupinách, následovaly vzájemné zápasy stejně umístěných družstev o konečné umístění.

        První zápas jsme odehráli s družstvem domácích Kunovic, ideální přípravný zápas, hru tvořili především děti ročníků 2008 a cenné zkušenosti sbíraly děti nejmladší v našem případě ročníky 2011. Škoda, že zápasy na turnaji trvaly pouze 1 x 15 min. Nicméně první zápas, první vítězství. V druhém zápase jsme narazili na družstvo Zlín I, opět pěkný zápas ovšem soupeř kvalitnější. Hra vypadala již více kombinačně, nešlo to již tolik individuálně jako v prvním zápase. Výborné na tom bylo, že to pochopili, po prvních pěti minutách, i naši hráči a do té doby vyrovnané utkání rozhodly drobnými kombinacemi ve svůj prospěch. Po krátkém odpočinku následoval zápas se suverénním vítězem druhé skupiny družstvem Luhačovic. V předchozích zápasech bylo vidět, že toto družstvo spoléhá především na poměrně šikovného hráče, který dal většinu branek. V tomto zápase jsme tedy především prověřili pevnost naší obrany. Je nutno říct, že to někdy i bolelo, ale výkon a nasazení všech našich hráčů a hráček byl na jedničku. Když se k tomu přidal odvážný výkon v útoku, bylo z toho nakonec vítězství 10:8 a tím pádem vítezství v celém turnaji. Střelecky se nejvíce dařilo Vojtovi Konečnému 15 branek a Juditce Šluchové 10 branek, v bráně předváděl více než spolehlivé výkony Vojta Pospíšil, který ve finále navíc vstřelil dvě důležité branky, dalšími střelci byly Anička Jakubíčková a Alex Mikula. Cenné zkušenosti na turnaji sbírali Daniel Gahura, Adélka Jakubíčková, Tomáš Brada, Adam Zaoral a Viktor Hafinec. Našemu družstvu gratuluji k vítězství a pořadatelům z Kunovic děkuji za pěkný turnaj.

                                                20170226-130706.jpg                                                                                                                                                                     -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červenec 

Facebook