image logo text
logo logo logo logo
M TJ Holešov : Házená Paskov 3. 12. v 11:00

Úspěšný vstup do jarní části sezony v podání Mini A

article image

 

V neděli odpoledne se v hale HC Zubří odehrál první z 21 turnajů Mini v jarní části sezony 2015/2016. Turnaje se účastnili hráči a hráčky narození v roce 2005 a mladší tedy kategorie Mini A. Holešovké družstvo odjelo na turnaj v sestavě: Rosťa Hafinec, Terezka Šimčíková, Šimon Pospíšil, Andrejka Pospíšilová, Dan Prandorfi, Adrianka Buksová, Štěpán Baloun a Ivonka Navrátilová. V sestavě ještě chyběla celá řada marodů a omluvených hráčů a hráček, takže v nejsilnější sestavě jsme rozhodně neodjížděli.

 

Pod vedením trenérské dvojice Petr Gahura a Pepa Buksa a podpory našeho fanklubu tvořeného rodiči dětí jsme se pustili do bojů ve skupině. V prvním zápase nás čekal na rozjezd těžký soupeř TJ Rožnov pod Radhoštěm. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, vyznačoval se vysokým nasazením obou družstev v obraně. Tomuto odpovídalo i poločasové skóre 5:3 v náš prospěch, nutno dodat, že na rozdíl dvou branek jsme odskočili až 10 sekund před koncem poločasu. Druhý poločas byl opět velmi vyrovnaný a nelišil se příliš od prvního. Znovu byla základem na obou stranách důsledná obrana, s tím, že se již trošku více začalo dařit střelcům. Zápas byl velmi napínavý až do poslední sekundy, asi 20 sekund před koncem zápasu dal náš 11 a zároveň v tu chvíli vedoucí gól Šimon, jenže zbylé sekundy nabídly ještě velké drama. První útok soupeře ze spojky se nám ještě podařilo odrazit, jenže druhý, který přišel v zápětí z křídla již ne a hráč Rožnova z něj skóroval. Naštěstí pro nás gól padl až po závěrečné siréně a mohli jsme tedy se štěstím slavit první vítězství. To, že první výhra byla kolektivním dílem, potvrzuje fakt, že do střelecké listiny se zapsalo celkem 5 různých střelců.


Dalším soupeřem bylo družstvo Sokola Luhačovice. Úvod do tohoto zápasu nám nevyšel a po třech neproměněných střelách jsme prohrávali 2:0. Celý první poločas jsme se hůře pohybovali, kombinovali a výsledkem bylo poločasové skoré 4:6. Během krátké přestávky jsme si řekli pár slov jak na to, aby hra byla lepší. K mému údivu hráčky a hráči splnili v nástupu do druhého poločasu vše do puntíku, Rosťa navíc zavřel bránu a rázem byl stav po 5 minutách druhé půle 9:7 v náš prospěch. Naše hra byla rychlá, kombinační a měla spád. Výsledkem bylo naše zasloužené vítězství 14:11. V útoku si velmi dobře vedl Šimon, Terka a Andrejka, v obraně podali výborné výkony Štěpán, Ivonka a Dan.


Posledním soupeřem ve skupině bylo družstvo Bystřice pod Hostýnem, potkala se zatím neporažená družstva a vítěz se mohl těšit na finále. V prvním poločase se z počátku družstva střídala ve vedení, pak ovšem Rosťa vytáhl několik výborných zákroků a Terka se prosadila na brankovišti a poločas jsme vyhráli 5:4. Motivace a odhodlání všech bylo velké a finále na dosah, téměř neprostupná obrana, neprůstřelný golman a výborně střílející Terka s Adriankou dovedli naše družstvo k vítězství 10:6 a tedy i k prvnímu historickému finále v kategorii Mini A.


Finále se hrálo na 1 x 15 min a čekal nás v něm velmi těžký soupeř HC Junior Zlín dívky. Do zápasu jsme nastoupili koncentrovaní a v plném nasazení a do 7 minuty se hrála vyrovnaná partie, pak bohužel Terka dostala zásah do obličeje a musela jít střídat. Tím vyrovnaný zápas skončil a soupeřky nás začali díky fyzickému fondu, výborné střelbě a kombinaci přehrávat. Soupeř zaslouženě vyhrál 11:4 a slavil vítězství. Naše družstvo ovšem slavilo více než vítěz své historické druhé místo! Pohodu v družstvu a týmového ducha během celého turnaje asi nejlépe presentuje premiérový pokřik, který se začal zpívat mezi zápasy v šatně!


Chtěl bych ještě jednou pochválit celé družstvo za týmové pojetí, bojovnost a obrovské nasazení. Takhle nějak by to mělo vypadat! Odměnou je spousta branek, krásných akcí a pěkné druhé místo. Již teď se těším na druhý turnaj, tentokráte kategorie Mini B, který se odehraje v sobotu 23. 1. od 16:30 na naši domácí půdě tedy v hale 1.ZŠ v Holešově.

 

Petr Gahura

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Prosinec 

Facebook