logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

TJ Holešov-Přerov : TJ Rožnov pod Radhoštěm 31:30 (15:16)

article image

Minulou sobotu jsme na domácí palubovce odehráli jeden z nejpěknějších zápasů probíhající sezony. Byl jim zápas proti oddílu z Rožnova pod Radhoštěm, který je okořeněn vždy takovou zdravou rivalitou, která je spjatá se jménem Tomáše Galuse, jenž v minulosti několik sezon hájil barvy Holešova.

V podzimní části jsme odváželi z Rožnova výprask 33:21 a nic podobného jsme nechtěli připustit znovu. V zápase, který byl odehrán v celku pěkném tempu celý první poločas tahali od stavu 3:3 hosté, kdy si vytvořili několikrát až tříbrankový náskok, který se nám podařilo několikrát smazat na rozdíl jediného gólu. Do šaten se odcházelo za stavu 15:16, tedy nic s čím by se nedalo v druhé půli pracovat.

Do druhého poločasu vstupujeme úvodní brankou na kterou hosté záhy odpovídají, ale pak se nám daří eliminovat útok hostí a vstřelit tři branky v řadě a strhnout vedení na naši stranu. Prvních jedenáct minut přehráváme soupeře 6:3 a stav je pro nás příznivých 21:19. Dále se pak situace vyvíjela následovně:

12´- 22:20
14´- 22:22
17´- 24:22
19´- 24:24
21´- 25:26
24´- 27:27

Od 25. minuty se skládala branka na branku, kdy jsme viděli několik málo technických chyb i několik dobrých zákroků brankařů na obou stranách. Poslední a vítězná branka padla z ruky Roberta Plška, autora 10i branek. Hosté měli dostatek času na srovnání, ale jejich poslední pokus skvěle zlikvidoval Tomáš Běčák, jenž hájil domácí svatyni. Nutno podotknout, že v tomto zápase nevyhrál lepší, ale šťastnější a utkání by slušela, za výborný výkon všech zúčastněných, remíza.

Poděkování patří domácím divákům, kteří hnali svým povzbuzováním domácí celek za vítězstvím. Byla radost v hledišti vidět známé tváře, ať už funkcionářů či bývalých hráčů, jenž jsou spojeny s Holešovskou házenou.

Za toto domácí utkání trenéři chválili celý tým za podání výborného kolektivního výkonu, skvělé nasazení a dodržení taktických pokynů.

V dalším utkání se představíme na palubovce aktuálně druhého celku KH Zbrojovka Vsetín v sobotu 29.4.2017 v 15:00 hodin v hale na Lapači. A k poslednímu domácímu a zároveň i závěrečnému utkání vyzveme na domácích prknech prozatímně vedoucí celek MHK Karviná v sobotu 6.5.2017 v 17:00.