image logo text
logo logo logo logo
Všechny soutěže : ukončeny 30. 3. v 00:00

Úspěšná, ale náročná neděle v podání mládeže zakončila jarní část soutěže.

article image

 

Doslova pekelně náročná neděle nás čekala 14. května. Bez nadsázky se dá říct, kdo měl ruce a nohy a byl zdravý, tak se musel zapojit. Byla to velká zátěžová zkouška jak hráčů, tak trenérů, vedoucích a v neposlední řadě i rodičů.    

 

Pět mužstev, z toho čtyři mini a jedno mladších žáků, hrálo v neděli a to v různých místech zlínského kraje téměř ve stejný čas. Mladší žáci pod vedením Michala Kasaje, Ivy Přikrylové a Ivety Krajčové zamířili do Zubří, nejstarší minižáci tedy Mini A zamířili pod dohledem Pepy Buksy a Pavla Krajči na turnaj do Zlína, dvě družstva mini B bojovala na turnaji na domácí půdě pod vedením Martina Gahury a Jirky Konečného a nejmenší děti v kategorii mini C odehráli turnaj v Luhačovicích za trenérského dohledu Petra Gahury.

 

Ve zkoušce jsme zcela jistě obstáli! Dokázali jsme postavit všechna družstva, zajistit je jak hráčsky tak trenérsky a odměnou byly velmi pěkné dosažené výsledky. Pojďme si neděli stručně projít ve výsledcích ...

 

Turnaje kategorie Mini A se ve Zlíně na strojárně účastnila dvě domácí družstva, jedno kluků a jedno holek, dále naše družstvo TJ Holešov a družstvo kluků Zubří. Vzhledem k velmi silnému obsazení turnaje a faktu, že naše družstvo odjíždělo bez posil z mini B, byl by pro nás jakýkoliv bodový zisk velkým úspěchem.

Nicméně papírovým předpokladům se naši nejstarší miníci postavili hned v prvním zápase kdy remizovali s družstvem zlínských kluků 9:9. Dále čekal zápas s dalším velkým favoritem a celkovým vítězem tohoto turnaje družstvem Zubří papírová prohra opět díky nasazení a bojovnosti nepřišla, zápas skončil další remízou 8:8. V posledním zápase nás čekalo ambiciózní družstvo zlínských děvčat, které jsme porazit nedokázali, ale prohru jsme opět nedopustili a zápas skončil remízou tentokrát 4:4. Celkově turnaj vyhrálo družstvo Zubří, druhé místo Zlín dívky se stejným bodovým ziskem jako třetí TJ Holešov a čtvrté místo Zlín kluci.

 

Sestava a branky: v brance výborně zachytala Sofi Mikulová, v poli Lucka Krajčová 7, Áďa Buksová 7, Terka Pospíšilová 5, Dominik Stibora 2, Verča Leflefová, Kája Gogelová, Anička Zaoralová a Tom Procházka.

Velká pochvala všem za přístup, bojovnost, předvedenou hru a s tím spojený neočekávaný a velmi dobrý výsledek. Družstvo si vyzkoušelo, že se dá hrát s každým, každý zápas začíná 0:0 a papírové předpoklady a jméno nic neznamená.

 

18518168.jpgMini A, Zlín - remízový králové

 

Turnaj kategorie Mini B se konal na domácí palubovce v Holešově, tak jako celou sezonu jsme měli nasazena dvě družstva. Dále se turnaje účastnili dvě družstva ze Zlína kluci a holky, družstvo Bystřice pod Hostýnem a šestku doplnilo Valašské Meziříčí. Obě naše družstva předvedla opět výborný výkon kdy, první družstvo vyhrálo turnaj bez porážky a druhé družstvo skončilo třetí. Sestavy družstev a výsledky:

 

Holešov 1: Holešov 2 16:12, dále výhry nad Valašským Meziříčím 13:10, Bystřicí p. Host 16:12, Zlín 1 14:4, Zlín 2 17:8.

 

Sestava: Franta Doležel 25, Vojta Konečný 22, Tomáš Pospíšil 12, Mara Murín 8, který k tomu spolu s Vojtou Hofmanem 4 přidali velmi dobrý výkon v brance, Vítek Kužela 4, Anička Jakubíčková 1.

 

S 12ti body a skóre76:46 se družstvo Holešov 1 stalo po zásluze vítězem turnaje.

 

Holešov 2: Holešov 1 12:16, dále výhry s Valašským Meziříčím 13:10, Zlín 1 14:4, Zlín 2 17:8 a prohra s Bystřicí p. Hostýnem 10:14.

 

Sestava: Štěpán Baloun 25, Barča Fuksová 20, Vojta Kamenec 14, Kuba Hofman 1 a velmi dobrý výkon v brance spolu s Tomášem Nquienem 1, Kačka Ambrožová.

 

S 6ti body a skóre 61:51 obsadilo družstvo Holešov 2 pěkné třetí místo.

 

Výsledky turnaje mini B V Holešově: 1. TJ Holešov 1, 2. Bystřice p Hostýnem, 3. TJ Holešov 2, 4. Valašské Meziříčí, 5.-6. Zlín 1 a Zlín 2.

 

Opět velká pochvala pro naše hráčky a hráče, trenéry, vedoucí, rozhodčí, rodiče a diváky, kteří přispěli k pohodové atmosféře celého turnaje.

 

img-2323.jpgDružstva Mini B1 a Mini B2 - první a třetí místo na domácí půdě

 

Nejmladší družstvo miníků, tedy mini C ročník 2008, se účastnilo turnaje v Luhačovicích. Sestava byla vzhledem k předchozím turnajům a marodce velmi úzká a do akce se museli naplno zapojit i ti úplně nejmladší, tedy Daník ročník 2010, Adélka a Tom 2011 a nutno dodat, že družstvu zejména v obrané fázi i přes svůj nízký věk pomohli. Turnaje se účastnilo kromě našeho družstva domácí Luhačovice a také družstva Kunovic, Napajedel, Bystřice p. Hostýnem a Zubří.

 

Naše družstvo na turnaji porazilo Bystřici p. Hostýnem 13:7 a Kunovice 16:7 a prohrálo těsně s Luhačovicemi 9:10, Zubřím 12:16 a Napajedly 8:11. Vítězem turnaje se stalo družstvo Napajedel, druhé místo si odvezlo Zubří, třetí místo Luhačovice, čtvrté místo TJ Holešov se skóre 58:51, páté místo Kunovice, šesté místo Bystřice pod Hostýnem.

 

Sestava a branky: Vojta Konečný 43, Kužela Vítek 9, Kuba Hofman 7, Daník Gahura, Adélka Jakubíčková a Tomáš Brada.

 

Všem letí také velká pochvala, střelecky exceloval Vojta, spolehlivý standard předvedl Vítek a Kuba a vzhledem ke svému věku předvedli nadstandard Daník, Tom a Adélka.

 

mini-c-luhacovice-5-2017.jpgMini C, Luhačovice - šest statečných ...

 

Mladší žáci A jeli na půdu předního celku soutěže HC Zubří A, vzhledem k tomu, že polovina našeho A družstva opět ukončila předčasně sezonu, musí sezonu dohrávat tak jako v předchozích zápasech hráči B družstva navíc své si vzala i marodka, kterou bohužel obsadil Šimon Pospíšil. V prvním poločase se naše družstvo ještě vcelku drželo a po výsledku 19:10 šlo do druhého poločasu, zde jsme zaspali úvod poločasu a pak už se to sypalo. Výsledek zápasu byl 40:14.

 

Sestava a branky: Rosťa Hafinec, Kamča Zapletal, Peťa Chvátal 3, Terka Šimčíková 4, Andry Pospíšilová 1, Míša Krajčová 6, Patrik Preisler, Dan Prandorfi.

 

I vzhledem k výsledku je pochvala na místě, protože až na dvě vyjímky bude naše družstvo ve stejném složení bojovat o body ve stejné soutěži i příští rok zatímco soupeř již bude nastupovat v kategorii starších žáků.

 

Ještě jednou děkuji všem, kteří se podíleli na házenkářské neděli, která zakončila soutěže jarní části sezony 2016/2017. Dále nás čekají ještě dva turnaje jako odměna za předvedené výkony.

 

Co nás ještě čeká?

 

První turnaj bude v sobotu 3. června v Zubří, jedná se o festival miniházené, bude se ho účastni vždy pouze jedno družstvo v každé kategorii miníků, tedy Mini A, Mini B i Mini C.

 

Druhou akcí bude pro nás premiérově velmi prestižní turnaj v Polance nad Odrou, který se koná 9 – 11.6. budou se ho opět účastnit tři naše družstva. Házenou 6+1 si zahrají družstva mladších žáků a družstvo starších miníků (2006 – 2007) třetím družstvem bude družstvo mladších miníků (2008 – 2009), které bude mít turnaj pouze v sobotu 10.6 a bude hrát malou házenou 4+1.

 

Celá sezona bude zakončena společnou akcí mládeže a mužů, která se bude konat v pátek 26.5.2017 na „steré házené“ v Holešově. Od 16:30 bude na programu celá řada soutěží pro mládež, několik zápasů rodiče vs. děti, muži vs. děti, trenéři vs. děti, ... 

 

Po celou dobu bude zajištěn zdarma pitný režim, po 18 hodině bude založen táborák k opékání špekáčků. S sebou dobrou náladu, rodiče, špekáčky a sportovní oblečení včetně venkovní sportovní obuvi.                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                          -PG-

 

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook