image logo text
logo logo logo logo
Všechny soutěže : ukončeny 30. 3. v 00:00

Zhodnocení sezony 2016/2017 - mužská složka

article image

 

Zhodnocení sezony 2016/2017 2.Liga Severní Morava - TJ Holešov - Přerov.

 

V loňské sezoně naše družstvo v mnohdy improvizované sestavě, kterou zapříčinilo množství zranění a nebo pracovní vytížení hráčů, obhájilo druholigovou příslušnost. I když do poslední chvíle nikomu (asi ani na svazu) nebylo jasné, zda budeme hrát "sever" nebo "jih", mnohým z našich hráčů se vyplnilo nevyslovené přání a svaz nás nakonec "přiklepl" na sever.

 

V sezoně 2016/2017 došlo ke spojení s mužstvem Sokola Přerov. Náš kádr byl rozšířen o hráče sokola a neoblíbená letní příprava začala již začátkem srpna pod taktovkou trenéra Richarda Bučka, kterému asistoval hrající trenér Michal Hradil. První seznámení s míčem po letním drilu proběhlo v pohárovém utání s divizním týmem Uherského Hradiště, přes které jsme bez větších obtíží postoupili do druhého kola poháru, kde narážíme na prvoligovou Bystřici pod Hostýnem, a v utkání je jasně patrné, kdo má více natrénováno a není zde ani prostor pro omluvu, že jsme nenastoupili v kompletní sestavě.
Soutěž začínáme na hřišti nováčka z Uničova a i přes skutečnost, že jsme se s míčem zatím moc nepotkali, nováčka přehrajeme a začínáme soutěž vítězně. První porážka přichází v kole třetím na půdě Litovle v podobě výsledku 44:31. Páté kolo přináší překvapivou výhru na půdě záložního mužstva extraligového Frýdku Místku. Po šesti kolech s bilancí 5 výher a 1 porážka přichází reprezentační pauza, po které jako by nám došel dech, a přichází klopítnutí na půdě Lesany Zubří v podobě prohry 32:31, kdy vyhrávají šťastnější domácí. Po neuvěřitelném devítimetrovém hodu po čase z ruky Jana Šoustala v osmém kole přichází šestá výhra tentokrát o branku s Polankou nad Odrou 30:29. Do konce sezony zbývají tři utkání a všechna tři se smutným koncem pro náš tým. Nejvíc však mrzí prohra doma se Vsetínem o branku a prohra v Karviné, kdy našemu celku k zisku bodu chyběly tři zásahy. V zimní pauze s bilancí 6-0-5 jsme se usadili na děleném šestém místě s celky Litovle a Polanky nad Odrou.

 

Po zimní pauze přichází zimní příprava a sní spojený turnaj, do kterého se začleňují další posily týmu. 

Začátek sezony kopíruje v podstatě podzimní část, první dvě utkání dvě výhry, třetí kolo jarní části prohra s Litovlí. Překvapení přichází na půdě nováčka z Luhačovic, kde jsme utrpěli další prohru o jedinou branku. Prohru na naší půdě utrpěl v podzimní části Šumperk, který nám ji v jarní části v domácím prostředí oplácí, naopak nám se podaří přehrát doma celek Lesany. Hořkou prohru, kterou okusili na naší palubovce hráči Polanky dostáváme okusit my na jejich hřišti. Naopak s celkem z Rožnova, který na domácím hřišti vyhrál rozdílem třídy vyhráváme po velmi vyrovnaném utkání doma 31:30. V zápase, ve kterém nastupujeme proti Vsetínu, který vyhlásil postupové ambice, držíme s papírově silnějším soupeřem krok v prvním poločase a zápas se rozhoduje v první půlce druhého poločasu, kdy jsme vyprodukovali několik technických chyb v řadě a domácí rozhodli o vítězství. V posledním zápase, který může ještě zamíchat pořadím na předních příčkách a pomoci k vítězství soutěže a případnému postupu do baráže vsetínských, se snažíme oplatit porážku hráčům z Karviné. V prvním poločase držíme krok s týmem bojujícím o prvenství, avšak v druhém poločase nám dochází síly a hráči Karviné prokazují lepší sehranost a připravenost, a po výhře 26:33 přichází bujaré slavení opanování prvního místa 2. ligy SM.

 

Náš tým se umístil tedy ve středu tabulky, konkrétně pak na končeném sedmém místě s bilancí 22 soutěžních zápasů - 11 výher, 11 proher, 677 vstřelených branek a 684 branek obdržených. V tabulce střelců jsme měli v první desítce hned trojici hráčů a to Roberta Plška na celkovém 4. místě s 165 brankami, Honzu Šoustala na místě 7. s 118 brankami a o místo 10. se dělil se 113 brankami Honza Vaclach s Ondřejem Mecou z Polanky. V první desítce, konkrétně na 8. místě, jsme měli své želízko v ohni v podobě Honzy Vaclacha i v tabulce trestaných hráčů.

 

Celkově sezonu trenéři zhodnotili jako úspěšnou. Nádhernou tečkou za letošním ročníkem pak bylo společné rozloučení na "staré házené" kde jsme se sešli v pátek 26.5.2017 všichni společně od nejmenších po největší. Společně jsme poseděli, zahráli si házenou, kdy se zapojili úplně všichni. Viděli jsme utkání mezi nejmenšími, kteří bojovali proti svým maminkám a nebo tatínkům, souboj dorestenců s muži a nebo složených družstev maminek tatínků a funkcionářů. Dále byly připraveny aktivity pro 
děti, za jejichž splnění byly děti odměněny malou sladkostí. Limonáda i pivo teklo proudem a nedostatek špekáčků nás nemohl ohrozit. Krásným dnem nás provázelo sluníčko. V kostce lze říct, že zakončení ročníku 2016/2017 bylo velmi vydařené a tento nultý ročník společného loučení byl výborným našlápnutím pro další sezony. Za organizaci patří velký dík Petru Gahurovi a Michalu Hradilovi, kterým pomáhali jak další hráči z mužské složky, tak někteří z rodičů našich nejmenších.

 

Již se všichni těšíme na další sezonu a další výzvy, které nás čekají. Za sezonu 2016/2017 patří obrovské poděkování všem hráčům, trenérům, funkcionářům, sponzorům, fanouškům, a v neposlední řadě rodinným příslušníkům, kteří nás podporují. Nyní nás čeká zasloužený odpočinek a v prvním srpnovém víkendu vyráží mužská složka na třídenní soustředění do Rajnochovic.

 

V sezoně 2016/2017 v barvách Holešova nastoupili:


Brankáři: Daniel Nezhyba, Marcel Cagášek, Tomáš Běčák a Michal Zaoral

 

V poli: Tonda Bardoděj, Tomáš Procházka, Robert Buček, Tomáš Uruba, Honza Kozelský, Honza Vaclach, Tomáš Gorec, Milan Janeček, Eda Beneš, Adam Šrámek, Honza Chytil, Robert Plšek, Marián Švec, Honza Šoustal, Vašek Punčochář, David Brázdil a Michal Vaculík.

 


Realizační tým: Josef Votava, Vladimír Běčák, Richard Buček a hrající asistent trenéra Michal Hradil.

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook