image logo text
logo logo logo logo
Všechny soutěže : ukončeny 30. 3. v 00:00

Vynikající představeni miniků na Festivalu miniházené v Zubří!

article image

 

V sobotu 3. 6. 2017 se v Zubří konal Festival miniházené jinými slovy krajské vyvrcholení soutěží miniházené. Festival se skládal ze tří turnajů pro každou kategorii jeden. Na celé hřiště hrála kategorie Mini A tedy ročníky 2006, na malé hřiště hráli kategorie Mini B (2007) a Mini C (2008).

 

Naše tři družstva miníků se v konkurenci 24 nejlepších krajských družstev vůbec neztratili, to co dohromady předvedly byla jedním slovem PARÁDA! Dalo by se říct, nechali jsme si to nejlepší na konec. Nyní pojďme postupně k jednotlivým úspěchům v kategoriích.

 

p1180337.jpg

Družstva TJ Holešov na Festivalu miniházené Zubří 2017, 1x zlato, 2 x stříbro

 

Kategorie Mini A

     Úvodem musím říct, že to bylo asi největší překvapení. Družstvo vedené trenéry Vlasťou Zacharou, Pepou Buksou a poradcem Tomem Procházkou předvedlo neuvěřitelný výkon. Bez hvězd, s průměrnými hráči a bez velkých cílů se do toho pustili hned od začátku. A byl to nádherný příběh ...

     V úvodním zápase porazili družstvo Rožnova, v dalším zápase družstvo Bystřice pod Hostýnem. Spanilou jízdu překazil celkový vítěz turnaje Vsetín, který jako jediný dokázal naše družstvo porazit. Po tomto zápase byly v očích některých hráček i slzy. Zde se ukázala síla realizačního týmu, který naše holky a kluky uklidnil, že se nic neděje, ale i obrovská vůle týmu, který v tomto turnaji držel při sobě a každý přidal to nejlepší, co mohl. S obrovským odhodláním, bojovností ale i potřebným kouskem štěstí do toho šli všichni naplno dál. S vypětím všech sil jsem dokázali porazit družstvo Zubří a to až díky gólu z posledního devítimetrového hodu a čekal poslední, ale klíčový zápas z družstvem Zlína. Po vcelku vyrovnaném průběhu se rozhodovalo až ke konci, vyrovnání zajistila nádherným gólem do šibenice Kája, v brance to zavřela Sofi a konec na sebe vzala opět Lucka. I přes velmi tvrdou obranu mnohdy až za hranicí pravidel se napoprvé ještě nedokázala dostat k zakončení. I přes slzy do toho šla i na podruhé naplno a po nádherné kličce a faulu při střelbě ve vyložené šanci se postavila k sedmimetrovému hodu. Po úspěšné realizaci se slzy bolesti se proměnily v slzy radosti. Jednogólový náskok jsme pak udrželi až do konce a mohlo se slavit. Po čtyřech výhrách a jedné prohře z toho bylo zasloužené a krásné druhé místo! Je vidět, že když se maká na plno, táhne za jeden provaz a poslouchají se taktické pokyny trenérů, úspěch je téměř zaručen. Celému družstvu patří obrovská gratulace.

 

Stupně vítězů v kategorii Mini A: 1. Vsetín, 2. TJ Holešov, 3. HC Zubří.

 

 p1180324.jpg

Stříbrné družstvo Mini A: Lucka Krajčová, Anna Zaoralová, Sofo Mikulová, Ondra Navrátil,

Áďa Buksová, Domonik Stibora, Kája Gogelová, Tom Procházka. Trenéři: Vlasťa Zachara, Pepa Buksa

 

Kategorie Mini B

     tady to byl jiný příběh, za celé jaro naše družstvo mini B1 nepoznalo hořkost porážky, druhé družstvo mini B2 končilo za našim prvním družstvem nejhůře druhé nebo třetí. Takže větší favorit na celkové vítězství v turnaji než TJ Holešov nebyl. A to bývá někdy velmi těžké potvrdit. V roli trenéra byl pro tento turnaj Jirka Konečný.

     Do bojů v základní skupině jsme vstoupili těsnou výhrou s Luhačovicemi a dá se říct, že pak už se to jen lepšilo. Spolehlivý výkon v podání všech hráčů vedl k již bezprolémovým výhrám nad Zubřím, Zlínem a Vsetínem. Jako vítěz skupiny A jsme v semifinále narazili na druhého ze skupiny B, tedy Napajedla. V semifinálovém zápase potvrdili svoji rostoucí formu kluci Hofmanovi a koncertem při střelbě z obou křídel nedali obraně ani golmanovy šanci. Když k tomu přidáme stabilně dobrý výkon spojek tak z toho bylo po zásluze finále. V tomto jsme se utkali s Bystřicí pod Hostýnem. V prvních pěti minutách bylo utkání vyrovnané, ale pak se projevila větší zkušenost našeho družstva. Díky výborné střelbě všech tří spojek Franty, Barči a Vojty a křídel Kuby, Vojty a dvěma rychlím protiútokům Štepy jsme se jasně dostali do vedení. Pokud již soupeř překonal obranu tak výborné zákroky v brance předvedl Mara. Po vítězném finále nám po zásluze patří první místo v kategorii Mini B!

 

Stupně vítězů v Kategorii Mini B: 1. TJ Holešov, 2. HK Bystřice p. Hostýnem, 3. HC Zubří

 

p1180327.jpg

Zlaté družstvo Mini B: Vojta Kamenec, Kuba Hofman, Barča Fuksová, Franta Doležel, Tom

Nguien, Mara Murin, Vojta Hofman, Štěpa Baloun, Tomáš Pospíšil. Trenér: Jirka Konečný

 

Kategorie Mini C

     V této kategorii jsme nebyly extra favority a vzhledem k velmi těžké skupině se muselo čekat vše, od medaile až po páté šesté místo. Tým tvořený pěti hráči ročníku 2008, jedním 2009 a dále ročníky 2010 a 2011 měl celkem 11 hráčů, které vedl Petr Gahura.

     Klíčová byla tedy skupina, ve které jsme se utkali s družstvy Napajedel, Zlína a Zubří o to kdo postoupí do semifinále. S vědomín, že každý zápas a gól byl velmi důležitý jsme na úvod nástoupili proti družstvu Zubří, které nás na posledním turnaji v Luhačovicích přehrálo. Těžký soupeř hned na začátek, ale kluci a holky si s tím poradili velmi dobře a bez větších problémů za přispění všech 11 hráčů získali důležité vítězství. Dalším soupeřem bylo družstvo Zlína, toto nás však více jak polovinu zápasu trápilo výbornou obranou a efektivní střelbou z větší vzdálenosti. Pak začal v bráně úřadovat Laďa, v útoku Vojta ve spolupráci s Juditkou a bylo z toho nakonec druhé vítězství a tím zajištěn postup do semifinále. O vítězství ve skupině jsme hráli s družstvem Napajedel, vítězem posledního turnaje. Celý zápas jsme hráli velmi vyrovnané utkání, byly jsme ale o gól zpět. Šance svitla chvilku před koncem, kdy jsme mohli po trestném hodu vyrovnat, bohužel jsme ho neproměnili a utkání o gól prohráli. Čekal nás tedy v boji o finále vítěz skupiny B družstvo Kunovic. Zde to byl asi náš nejlepší zápas na turnaji, i díky tomu, že se nám v této sezoně na Kunovice dlouhodobě daří. Po polovině zápasu jsme si vypracovali pětibrankový náskok, což znamenalo, že jsme museli hrát pouze ve třech. Překvapením bylo, že i po prostřídání všech hráčů jsme soupeři nedovolili větší korekci výsledku a zápas jsme s přehledem dovedli k vítězství. Ve finále nás čekala odveta s družstvem Napajedel. I přes naši velkou snahu, to byl zápas podobný tomu ve skupině. Po celé utkání jsme byli o krok pozadu a zápas prohráli. Nicméně druhé místo na závěrečném turnaji je velkým úspěchem!

 

Stupně vítězů kategorie Mini C: 1. Napajedla, 2. TJ Holešov, SHK Kunovice.

 

p1180326.jpg

Stříbrné družstvo Mini C: Anička Jakubíčková, Judita Šlúchová, Vojta Konečný, Alex Mikula, Dan

Gahura, Tom Brada, Adam Zaoral, Vítek Kužela, Adélka Jakubíčková, Viki Hafinec, Laďa Pokorný. Trenér: Petr Gahura   

 

Suma Sumárum: jedno zlato, dvě stříbra, třináct vyhraných zápasů oproti třem prohrám v celém finálovém turnaji. To se nedá nazvat nijak jinak než obrovský úspěch, který se bude jen těžko v budoucnu opakovat!

 

Organizátorům z HC Zubří patří velký dík za perfektně zorganizovaný turnaj !!!

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčkám a hráčům za vynikající representaci klubu TJ Holešov, trenérům a vedoucím za čas a úsilí, který tomu po celou sezonu věnují a rodičům, babičkám, dědečkům za obrovskou podporu, kterou v nich máme po dobu celé sezóny.

 

Pojďme, ale už teď makat dál a víc, ať nám házená přináší zábavu a radost i v nadcházející sezóně!

 

                                                                                                                                                                        -PG-                                                                                                                                     

       

 

 

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Červen 

Facebook