image logo text
logo logo logo logo
M TJ Holešov : Házená Paskov 3. 12. v 11:00

Muži před jarní částí sezóny 2015-2016

article image

 

Po úspěšné sezóně 2011/12, kdy házenkáři TJ Holešov skončili na stříbrné pozici druhé ligy a o možnost postupu je připravila jen vzájemná utkání s Olomoucí, přichází v následující sezóně značně protichůdná situace. Umístění na jedenáctém místě znamenalo sestup do Zlínské ligy. Po dvou letech působení týmu v této soutěži přichází návrat do vyšší soutěže a zárověň příležitost utkání s kvalitnějšími celky. Před začátkem sezóny oddíl řešil složité personální změny na postech hráčů a trenéra mužstva. Po dlouhých jednáních oslovil svého odchovance Michala Hradila, který po nástupu do funkce výrazně pracoval na jeho složení a doplnění.


V letní přípravě se nově složený celek, do něhož kromě posil z okolních klubů se vrátili někteří bývalí holešovští odchovanci, se především vzájemně poznával a herně tvaroval. Generálkou před návratem na druholigové palubovky byla přátelská utkání s Přerovem, odkud trenér Hradil přišel a stále v něm hostuje, ale především zápas Českého poháru s družstvem Napajadel. Toto utkání bylo netrpělivě očekáváno nejen s ohledem na jeho výsledek, případnou možnost postupu do dalších kola a zjištění aktuální formy celku, ale také s pohledu toho, že Napajedla vedl v tomto utkání trenér Lukačovič. Ten byl totiž jedním s aspirantů na vedení holešovského celku a nakonec dal přednost pokračování právě v Napajedlích. Začátek druholigové soutěže provázely ze strany Českého svazu házené nekonečné organizační změny ve složení moravských skupin a celek Holešova byl nakonec těsně před soutěží definitivně zařazen jako třináctý účastník do severní skupiny.

 

V samotné soutěži bylo prvním milým překvapením úvodní domácí utkání proti družstvu MHK Karviná. Celek až v samotném závěru utkání proti kvalitnímu soupeři dokázal po jeho vyrovnaném průběhu získat první důležitý první bod. Ovšem hned ve druhém kole přišlo kruté vystřízlivění, kdy v kombinované sestavě doslova bez odporu odevzdal oba body v Polance. Zklamáním byla také ztráta bodu proti juniorce Zubří, kdy hráči nedokázali dovést do vítězného konce zdárně se vyvíjející se utkání proti oslabenému soupeři a byla z toho opět pouze další remíza na domácím hřišti. Ve čtvrtém kole celek nedosáhl na body na hřišti Velké Bystřice, která vyhlásila útok na postup do první ligy a tomu podřídila své veškeré snažení. V ten den celku kromě hvězd nebyli nakloněni ani rozhodčí a přes dobrý výkon nebylo celku souzeno body získat. První vítězství si tak celek vybojoval až v kole pátém, po střeleckém koncertu Roberta Plška, proti celku Krmelínu. Po tomto utkání se na lavičku zraněných k Marku Večerkovi zařadil i Jan Vaclach a celek tím postihlo pro další utkání druhé výrazné oslabení. Následné domácí utknání proti lepšícímu se Rožnovu pod Radhoštěm proběhlo opět ve znamení skvělého výkonu Roberta Plška, ke kterému se s 10 zásahy přidal i Eduard Beneš, avšak na víc jak bod to nestačilo. Utkání na hřištích soupeřů v Hranicích, Šumperku a s Lesanou Zubří k bodovému zisku nevedla a postavení v tabulce v tu chvíli moc lichotivé nebylo. Před posledními třemi zápasy, které se díky změně pořadatelství Vsetína všechna hrála na domácí palubovce, bylo jasné, že pokud si chce celek pro jarní část soutěže připravit dobrou výchozí pozici, musí stoporocentně bodovat. Díky velké bojovnosti v utkáních s Litovlí a Vsetínem, celek získal důležité body a v závěrečném utkání proti rezervě Frýdku-Místku potvrdil svou výhrou vzrůstající formu. Potěšil tak sebe i fanoušky výrazným vítězstvím a zlepšil si zároveň své postavení v tabulce.


Trenér Michal Hradil si po skončení první části soutěže pochvaloval přístup a výkon většiny hráčů, ktěří v utkáních nastupovali. Zejména se mohl spolehnout na zkušené brankáře Daniela Nezhybu a Marcela Cagáška, střelce Roberta Plška, se 101 brankami druhého nejlepšího střelce souteže, křídlo Jana Vaclacha a pilíře obrany Antonína Bardoděje a Tomáše Procházku. Posledně jmenovaný domácí odchovanec je ve svých dvaačtyřiceti letech klubovým rekordmanem v počtu odehraných mistrovských utkání.


Do jarní části soutěže jde družstvo mužů TJ Holešov jednoznačně s cílem udržení si slibné formy z podzimních závěrečných utkání, která jej dovede k zisku počtu bodů, potřebných pro zajištění příslušnosti ve druhé lize i pro příští sezónu. V kádru došlo k jediné změně, křídlo Jan Mrázek odešel ze studijních důvodů na půlroční limitovaný přestup do celku TJ Bohunice.


Na domácí utkání jsou všichni příznivci házené srdečně zváni a oddíl se zároveň omlouvá za rozdílné termíny utkání, které jsou koordinovány s ohledem na povinnosti klíčových hráčů v jiných celcích a také na volné termíny přetížené sportovní haly.

 

2015-10-18-holesov-spolecna.jpg

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Prosinec 

Facebook