image logo text
logo logo logo logo
MDŽ TJ Holešov : SK Kuřim 18. 9. v 09:00

Ohlédnutí za uplynulou sezónou v podání mládeže

article image

 

     Když jsme před třemi lety kompletně obnovili mládežnickou házenou v Holešově, tak jsme ani netušili, že budeme v tak krátké době patřit mezi špičku kraje. Myšlenka a cíl na začátku byl jasný - pokud chceme vrátit házenou v Holešově tak, kam patří, musíme začít u nejmenších dětí a každý rok stavy doplňovat. Jedině taková práce má z dlouhodobého hlediska smysl. Tento cíl se nám daří plnit a každou sezonu rozšiřujeme mládežnické kategorie o nová družstva, hráčky, hráče, trenéry a vedoucí. Nutno dodat, že práce se vyplácí, všechny nás to baví a výsledky se dostavují.

 

Miniházená tedy oficiální "přípravka" na žákovskou házenou se dělí se dle ročníků na MINI A, B a C. Kategorii MINI C hrají děti narozené v roce 2008 a mladší, kategorii MINI B ročníky 2007 a kategorii MINI A ročníky 2006 (platnost pro sezonu 2016/2017). Starší ročníky jsou pak již v kategorii mladšího (2004-2005) a staršího žactva (2002-2003).

 

img-1318 (1).jpg

     V jarní části právě končící sezóny se do soutěží zapojilo celkem 7 mládežnických družstev, čtyři v kategorii mini a tři v žákovských. Hodnocení začneme u těch nejmenších, tedy kategorie mini.

Kategorie MINI mají jako jediné srovnatelnou, maximální a nejlepší možnou péči z pohledů délky trénování (3 roky) s nejlepšími družstvy v kraji. S více jak čtyřicítkou hráčů a hráček rozdělených do čtyř týmů pracují zkušení trenéři Martin Gahura, Martin Koplík, Jirka Konečný, Pepa Buksa a Tomáš Procházka. V turnajích jarní části se všechna družstva MINI s téměř 100 % spolehlivostí dokázala pravidelně probojovat na stupně vítězů. Nejmenší miníci dokázali vyhrát turnaj v Kunovicích. V kategorii B jsme měli dvě družstva, která vždy dokázala odsadit na turnaji medailové umístění, navíc družstvo B1 nepoznalo v celé jarní soutěži hořkost porážky a vyhrálo všechny své turnaje včetně finálového! Družstvo MINI A si to nejlepší nechalo na finále, kde zopakovalo své nejlepší umístění, tedy druhé místo. Skromně se dá tedy říct, že v MINI patříme mezi absolutní špičku v kraji. To potvrzují i výsledky z finálového turnaje festivalu Miniházené, který se konal 3. 6. 2017 v mece házené v Zubří.

 

Medaile jsme brali ve všech kategoriích, MINI B zlato, MINI A a MINI C stříbro! Je to historicky nejlepší umístění.

 

Navíc velkým příslibem je družstvo ročníku 2007 s impozantní bilancí v jarní části 31 zápasů, 31 výher nemělo v soutěži konkurenci! Jsem si jist, že u těchto dětí je to jen začátek a pokud zůstanou ve stejné partě a s chutí a odhodláním, které mají i nadále, tak je téměř jisté, že do několika let uhrají velmi slušný výsledek v celorepublikové soutěži.

 

p1180337.jpg

 

Kategorie mladšího žactva

     Soutěž mladších žáků ve Zlínském kraji byla rozdělena do dvou výkonnostních skupin - I a II. Zatímco na podzim jsme měli zastoupení pouze ve slabší skupině „II“, pro jarní část jsme se rozhodli přihlásit vzhledem k velkému zájmu dětí dvě družstva – do každé ze skupin jedno. Cíl byl jediný, aby se starší děti lépe připravily na přechod do starší kategorie v silnější skupině a celkově, aby děti získaly větší herní praxi ve větším počtu zápasů. Bohužel však starší děti nabídnutou šanci nevyužily a tak obě kategorie odtáhli téměř stejní hráči, které jsme ve slabší skupině doplnili hráči a hráčkami z kategorie MINI.

Výborného úspěchu dosáhli mladší žáci II, kteří doma nenašli přemožitele a s celkovou bilancí 9 zápasů, z toho 6 vítězství obsadili krásné 4 místo. Trenérsky se o děti starali Vlastimil Zachara, Petr Gahura a Michal Kasaj.

 

img-1875.jpg

 

Kategorie staršího žactva

     Starší žáci nastupovali do jarní části sezóny v sestavě Š. Málek, M. Horňák, T. Macura P. Vilímek, D. Bardoděj, S. Zbranek, V. Dočekal, D. Doležel, které doplňovali P. Chvátal a Š. Pospíšil z mladších žáků pod vedením M. Viznera. Družstvo se v sezoně hledalo, zejména podzimní část nebyla dobrá, družstvo zbytečně plýtvalo energií místo toho, aby se soustředilo na hru. Jarní část byla z pohledu předváděné hry již o něčem jiném. Hrála se pohledná kombinační házená a minimálně do poločasu se jednalo o vyrovnané zápasy i s nejlepšími týmy. Úzký kádr a možná slabší fyzická kondice dovolili obsadit celkové 10 místo. Od příští sezóny postupuje většina hráčů starších žáků do kategorie mladšího dorostu, kde je doplní R. Vizner, D. Šín a na hostování přijdou z Bystřice p. H. M. Strava, V. Navrátil a D. Měrka.

 

Závěrem

Celkově naše mládežnická mužstva odehrála v sezóně 2016/2017 více jak 200 utkání! V roce 2017 se přiblížíme, pravděpodobně i dosáhneme počtu 100 dětí v holešovské mládežnické házené, což obnáší více než 400 tréninkových hodin ročně, 50 mistrovských utkání, 40 turnajů minižáků, na nichž bude odehráno cca 160 utkání v každé části soutěže. Dále se budeme účastnit šesti přípravných turnajů a jednoho mezinárodního. Nově budeme mladší žáky a vybrané minižáky v srpnu připravovat na čtyřdenním "Sportovním kempu Rusava 2017". Pokud hledáte pro své děti všestranné vyžití, kolektiv a tým, kde jeden dýchá za druhého, házená je tou správnou volbou.

                                                                                                                                                                          -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Září 

Facebook