MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

TJ SOGOS Holešov - SKH Polanka nad Odrou 31:33 (14:19)

Přípravu na sezonu 2017/2018 využilo družstvo můžů pod taktovkou Richarda Bučka a Michala Hradila zázemí staré házené, přilehlého parku a trenéři neváhali naše hráče seznámit s okolní přírodou, kdy jsme nejednou zavítali při kondičních výbězích do nedalekých Žop, kde jsme na hřišti absolvovali část letní přípravy.

V posledním týdnu v srpnu, jsme se přesunuli již do haly při 1. základní škole, jenž je naším tradičním působištěm a začali jsme s herní přípravou. Osa týmu pro letošní ročník zůstává velmi podobná jako tomu bylo v loňském roce, avšak několik změn se událo.

Odchody: Nezhyba Daniel (HK Bystřice pod Hostýnem), Janeček Milan (SK Žeravice), Michal Zaoral a Michal Vaculík (ukončení hostování z SK Žeravice), Marián Švec (HC Zlín).

Příchody: Jaroš David (hostování z HK Bystřice pod Hostýnem), Pavlín Martin (TJ Valašské Meziříčí), Zima David a Petr Chalupa (hostování z KH Kopřivnice), Hruška Tomáš

V sobotu 9.9.2017 přišla první prověrka s nelehkým soupeřem z Polanky nad Odrou, jenž disponuje zkušenými hráči a s nímž nemáme velmi dobrou vzájemnou bilanci. Vstup do utkání lépe zvládli hosté, kdy si v průběhu prvních deseti minut vytvoří tříbrnakový náskok, který si udržují a v závěru poločasu navyšují na rozdíl 14:19.

I vstup do druhého poločasu mají hosté lepší, a první 3 minuty vyhrávají v poměru 0:3 a stav 14:22 nenasvědčuje tomu, že by se mělo na hřišti udát ještě něco, co by mělo hostům zkomplikovat hladkou cestu za vítězstvím. Avšak trenéři reagují změnou obraného systému z 0-6 na 1-2-3 a ten sklízí ovoce. Následujících 11 minut přehráváme soupeře v poměru 9:2 a stav je 23:24 a my zpět ve hře. Ve 23. minutě je stav 27:29, což ale neplatí ve 27. minutě, kdy se dostáváme do vedení 30:29. Hostům se však podaří strhnout vedení na svou stranu. Do konce utkání zbývá něco kolem dvou minut, na značku sedmimetrového hodu se za stavu 30:31 staví Honza Vaclach, který bohužel nepromění, avšak dostává se k odraženému míči, který doskočí nad brankovištěm a uklidí jej do branky, agresivní vyběhnutí brankéře a ykopnutí nohou směrem k našemu hráči vyhodnotí dvojce rozhočích jako zákrok ohrožující zdraví hráče, uděluje hostujícímu brankáři červenou kartu a gól pro údajný přešlap neuznává. V rozporu s pravidly nám odebere míč, který měl být po udělení červené karty v našem držení. Z následného útoku obdržíme branku a stav je tedy 30:32 což nám necelou minuty před koncem bere veškeré naděje i na případnou dělbu bodů. Utkání končí za stavu 31:33.

Za tento bojovný výkon je nutno pochválit celý kolektiv, nikoho nevyjímaje. Střelecky se dařilo tradiční opoře celku Robertu Plškovi 9, vstup do sezony se rovněž povedl nováčkovi v našem dresu Davidu Zimovi 8, 5 branek vsítil Honza Vaclach, 4 Robert Buček, po dvou trefách si zapsali David Jaroš s Michalem Hradilem a jedenkrát se trefil Honza Šoustal.

K dalšímu utkání zajíždíme do Přerova, kde sehrajeme utkání v sobotu 16.9.2017 v 17:00 hodin proti celku SK Žeravice.