logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

SK Žeravice - TJ SOGOS Holešov 22:24 (10:13)

article image

V sobotu 16.9.2017 v 17:00 odstartovalo derby mezi družstvy Žeravic a Holešova. Bylo o to výživnější, že se hrálo v Přerově. Ptáte se proč? Jak jistě mnozí víte, v minulých dvou sezonách jsme vystupovali jako TJ Holešov-Přerov, tedy naše barvy hájí hned několik hráčů, kteří prošli přerovským sokolem a jinak tomu není ani na straně Žeravic. Na hřišti, které znají moc dobře z dřívějších sezón, se tedy potkalo spoustu dobrých kamarádů, ale tentokrát každý hájil jiné barvy, v dresech Žeravic jste mohli navíc vidět i Milana Janečka, který poslední dva roky byl hráčem našeho týmu a rovněž Michala Vaculíka a Michala Zaorala, kteří nám vypomáhali v loňské sezoně, než Žeravice postoupili do druhé ligy.

Utkání s nováčkem začalo uctěním památky Petra "Berti" Janovského minutou ticha. Na jeho počest hráči Žeravic oblékli trika s číslem 68 na hrudi, se kterým právě Berťa chytával a hájil barvy Žeravic.

S hvizdem rozhodčích šla kamarádství na 60 minut stranou a začal souboj o první jarní body. Na soupeře jsme vyrukovali s obranou 1-2-3. Hned z kraje utkání se nám podařilo vytvořit si několikabrankový náskok a ten díky zlepšené obraně, která měla za zády výbornou oporu v podání Petra Chalupy, přetavit v poločasové vítězství 10:13. Na rozhodčích od samotného začátku bylo vidět, že jsou nervozní z toho, že nezvládnou toto derby ukočírovat, a taky že nezvládli. V prvním poločase vystřihli několik nesmyslných výroků, kterým nezbývalo nic jiného než se nad ně povznést a zasmát se jim. V prvním poločase viděli červenou kartu hned dva žeravičtí hráči Michal Vaculík za tři dvouminutové tresty z nichž dva byly úsměvné a třetí jako bonus za diskuzi s rozhodčím a druhou Petr Zedek, jenž při rychlém protiútoku nešikovně křižoval cestu Honzovi Vaclachovi, který byl již v náskoku. Tento nešikovný zákrok mohl být směle potrestán sedmimetrovým hodem a dvouminutovým trestem pro Zedka, ale rozhodčí to viděli jinak a poslali ho přímo pod sprchu, což rozvášnilo emoce ještě více.

V druhém poločase nervozita ze strany rozhodčích roste, což má vliv i na jejich výkon. Tak můžeme vidět jak se hraje házená šest proti čtyřem záhy hned čtyři proti třem. Poměr vyloučení předčil naše očekávání a byl 9:7. Ale zpět k samotné hře. V druhém poločase si udržujeme 3-4 brankový náskok, který pak díky technickým chybám a nedůrazné koncovce ztrácíme a domácí se dotahují na rozdíl jediné branky, a krev v žilách trenéra Richarda Bučka se dostává na bod varu. Naštěstí domácí díky nervozitě odevzdávají míč přímo do rukou Roberta Bučka a odskakujeme na rozdíl dvou branek, aby Robert záhy vybojoval hned druhý míč a navýšili jsme vedení pár minut před koncem utkání na rozdíl tří branek. V závěru, kdy mohou domácí ještě několikrát snížit zamyká svou branku posila našeho celku Petr Chalupa a několika bravurními zákroky likviduje poslední zbytky sebevědomí žeravických střelců.

Z utkání, kterému by slušela za bojovnost a nasazení všech hráčů remíza, odchází jako vítěz družina Richarda Bučka. V tomto utkání dominovali obrany s brankáři nad útoky a utkání tedy skončilo výsledkem 22:24.

Střeleckými tahouny byli opět Robert Plšek 8 a David Zima 7. Za bojovný výkon a nasazení nejen v obraně patří pochválit celé družstvo nikoho nevyjímaje.

V dalším utkání se představíme na domácí palubovce v sobotu 23.9.2017 v tradičním čase 17:00. Přijďte nás podpořit proti celku Vsetína.