image logo text
logo logo logo logo
MŽ1 Rožnov p. R. : Holešov 19. 9. v 09:00

MHK Karvina - TJ SOGOS Holešov 24:24 (8:10)

article image

 

Los soutěže nás zavedl ve čtvrtém kole na horkou půdu do Karviné. Utkat jsme se měli se soupeřem, který nás v loňské sezoně přehrál jak v Karviné, tak u nás, kdy v posledním kole potvrdil roli favorita soutěže a slavil právě po poslední výhře v ročníku prvenství v této soutěži.
 
Již před zápasem bylo vidět na domácích, že jsou v naprostém klidu a možná si mysleli, že přijel soupeř, který se porazí sám, navíc bez nemocného Roberta Plška. Tato pohoda přerostla až v nesoustředěnost a možné podcenění (možná se to nesluší, ale výstižnější výraz bude "namistrovanost").
 
Od samotného začátku bylo vidět, že se bude jednat o souboj obran a brankařů, než o nějakou velkou přestřelku. V 7. minutě byl stav 2:2. V 19. minutě byl stav 6:5 pro domácí. Přišlo tedy něco na co nejsou karvinští moc zvyklí, neměli zápas jednoznačně pod kontrolou, jejich hra se výrazně přitvrdila a stale se zákeřnou, a zpočátku jim to bylo rozhodčími tolerováno, což vyustílo v jasné přitvrzení i z naší strany a utkání bylo více soubojem než házenou. Nicméně úsek mezi 20 a 25 minutou vyhráváme 4:0 a jdeme do vedení 6:9. Domácí do poločasu snižují a ještě před koncem poločasu se přiostřuje a domácí dokonce vyráží z lavičky a směřují k té naší a vyvolávají opět konflikt. Opět zůstává ze strany rozhodčích nepotrestáno. Do šaten se ještě za slovní přestřelky mezi oběmi mužstvi odchází za stavu 8:10.
 
Vstup do druhého poločasu se nám uplně nedaří, a domácí ze stavu 10:12 otačí v probíhající 5. minutě na 13:12. V 10. minutě je stav 15:13 ve 14. pak 17:17. v 18. minutě jdeme dokonce opět do vedení 18:19. V druhém poločase se hodně přitvrzuje a rozhodčí dokonce rozdají pár dvouminutových trestů. Ze stavu 19:20 domácí překlopí opět vedení na svou stranu a pět minut před koncem je stav 22:20. V tuto chvíli by si na náš tým nevsadil asi ani ten největší optimista, avšak nám se podaří srovnat na 22:22 a v poslední minutě je stav 23:23 a domácí jsou u míče. Při časové tísni se jim daří dohrát míč na pivota, jenž přesto, že je atakován dokáže skórovat, rozhodčí zastavují čas a vylučují Honzu Vaclacha, avšak časomíra neustále jede opět dochází ke konfliktu mezi střídačkami. Rozhodčí vrací čas o 5 vteřin a máme tedy 26 vteřin na poslední útok. Přistupujeme ke hře bez brankaře, a posledních pět vteřin máme na vstřelení branky. Po rozehrání devítimetrového hodu se chystá ke střele David Zima, kterého nekompromisně a zákeřně atakuje hráč domácích Jan Pindej, který okamžitě za tento zákrok vidí přímou červenou kartu a rozhodčí k nelibosti domácích správně využívají pravidlo o progresivním trestání těchto faulů a nařizují sedmimetrový hod. K tomu se staví sám David Zima. Rozhodčí nařídí doběhnout čas a rozehrát sedmimetrový hod až po doběhnutí času, na což reaguje domácí časoměřič v duchu "fair play" tím, že raději ani časomíru nespustí. Po té co ji po upozornění rozhodčích spustí a David čeká na doběhnutí času a svou možnost postarat se o vyrovnání se se zvukem klaksonu začínají domácí radovat z vítězství, což klidní dvojice rozhodčích a konečně nařídí rozehrání sedmimetrového hodu, který David využívá a zařizuje dělbu bodů.
 
Za předvedený výkon a bojovnost zaslouží pochvalu celé družstvo, v bráně výborně zachytal, za neustále se zlepšující obranou, opět Petr Chalupa. Sestava a branky: Uruba Tomáš, Šoustal Honza 2, Pavlín Martin, Hradil Michal 3, Punčochář Václav, Šrámek Adam, Brázdil David, Jaroš David 4, Zima David 6, Chalupa Petr, Buček Robert 2, Vaclach Honza 7 a Marcel Cagášek.
 
V dalším utkání se představíme v sobotu 7.10.2017 v 17:00 proti celku Rožnova.
 
http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=56544&cmpid=1522

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Září 

Facebook