image logo text
logo logo logo logo
TJ Holešov : Jiskra Otrokovice 13. 9. v 09:00

Mladší žáci A i B úspěšní v soubojích o čelo tabulky

article image

 

Mladší žáci A

 

     první polovina podzimní části Zlínské ligy mladších žáků I byla z našeho pohledu zakončena velmi dobrým výkonem v zápase proti favoritovi celé soutěže družstvu HC Zlín A dívky. Naše „áčko“ je tvořeno také dívkami, se dvěma výjimkami: Rosťa Hafinec v brance a Šimon Pospíšil na spojce.

 

Našim žákům by se dal vytknout pouze vstupní zápas na půdě chlapců Zlína, kde jsme po zásluze prohráli. I zde se však ukázala síla družstva a z beznadějného stavu 19:11, jsme dokázali dotáhnout na 21:19. Konečné prohře 26:22 jsme však již nezabránili. Velmi cenná byla domácí výhra nad družstvem HC Zubří A 25:20. Dále zcela jistě se počítá cenná výhra 27:22 nad Bystřicí pod Hostýnem, v ne příliš pohledném zápase plném technických chyb a nepřesností jsme vydřeli výhru 19:18 ve Vsetíně.

 img_2788.jpg

 

     Prozatímním vrcholem podzimní části byl domácí zápas s dlouhodobě suverénním družstvem HC Zlín A dívky. Věděli jsme, že soupeř je to nadmíru kvalitní a pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, musíme všichni předvést nadprůměrný, kolektivní výkon. Osobní obranu na úvod zápasu jsme zvládli poměrně dobře a srovnatelně se soupeřem. Nicméně druhá polovina prvního poločasu již byla trošku horší a díky tyčkám, technickým chybám i gólu do šatny jsme poločas prohráli 9:12. Nicméně po poměrně dobrém výkonu. Soupeř chtěl hned v úvodu druhé půle odskočit a zápas rozhodnout, což se díky naši bojovnosti, výborné obraně, golmanovi a naší přesné střelbě nepodařilo. Stále jsme prohrávali pouze o 2 a 3 branky. Naše lavička žila a cítila šanci, to pochopily i naše nejmladší hráčky Anička s Juditkou, které začali fandit, podporovat spoluhráčky, chytlo se i publikum a posledních 10 minut se odehrálo v neskutečné atmosféře. Soupeř znervózněl, začal kupit chyby a my jsme hráli všichni velmi dobře. Rosťa předváděl v bráně neskutečné zákroky, o týmovém pojetí svědčí to, že našich posledních pět branek zápasu dali čtyři různí střelci Míša, Andrejka, Šimon, Terka. Na úplný obrat už nám čas nezbyl, ale konečná remíza 21:21 způsobila extrémní výbuch radosti na straně Holešova a zklamání na straně soupeřů. Za velmi kvalitní zápas bych chtěl poděkovat soupeři, našim hráčkám a hráčům, trenérům, vedoucím, masérovi a v neposlední řadě divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru!

 

Byl to jeden ze zápasů, který ukázal, proč se házená hraje a jak dokáže být krásná !!!

 

Sestava a branky: Golmani: Rostislav Hafinec, Sofie Mikulová, hráči v poli: Míša Krajčová 6, Šimon Pospíšil 5, Terka Pospíšilová 3, Adriana Buksová 2, Lucka Krajčová 2, Andrea Pospíšilová 2, Barča Fuksová 1, Terka Šimčíková, Kája Gogelová, Judita Šluchová, Anička Jakubíčková. Trenéři: Vlastimil Zachara, Josef Buksa, Jiří Konečný

 img_2765.jpg

 

Mladší žáci B

 

     Nastupují v II. skupině Zlínské ligy mladšího žactva. Cílem je mít béčko jako družstvo chlapecké. Bohužel, toto je poměrně těžce realizovatelné z mnoha důvodů, takže musí zase na oplátku vypomáhat minižáci A a děvčata.

 

Na úvod jsme doma hostili družstvo Kunovic B, po ne zcela přesvědčivém výkonu jsme vyhráli 22:19. Ve druhém zápase jsme hráli v Napajedlích, soupeř dominoval v osobní obraně, kde získal čtyřbrankový náskok, který do poločasu ještě navýšil. Ve druhém poločase se obraz nezměnil a soupeř zaslouženě vyhrál po velmi dobrém výkonu 26:18. Dále následovala domácí výhra 23:10 s Otrokovicemi a povinná výhra 11:39 nad Hovězí, zde však stojí za zmínku, že plných 16 branek dali hráči kategorie Mini A, které velmi dobře řídil Franta Doležel autor 7 branek.

 

img_2785.jpg

 

     Zatím nejvyrovnanější utkání nás čekalo o uplynulém víkendu, kdy jsme na domácí palubovce přivítali lídra soutěže družstvo Rožnova pod Radhoštěm. Toto družstvo soutěži zatím zcela dominovalo, ve čtyřech utkáních dalo více jak 100 branek a pouze 21 jich inkasovalo. Byla to tedy velká výzva. Utkání jsme začali tradičně povinnou osobní obranou, ve které jsme byli o něco lepším týmem, i když jsme do ní zapojili kompletní tým a prvních 10 minut jsme vyhráli o tři branky. Dále však začal soupeř ukazovat svou kvalitu a brzy utkání vyrovnal díky výborné rozehrávce a přesné střelbě. Do šaten jsme šli za nepříznivého stavu 10:12. O přestávce proběhlo uklidnění, zkoncentrování se a pár rad od trenérů, v průběhu druhého poločasu jsme byli již lepším týmem. V druhé půli zabrala především vypomáhající děvčata a ukázala klukům, s jakým nasazení se do akcí musí chodit. Před koncem zápasu jsme vedli o dvě až tři branky. Soupeř ještě stihl zkorigovat na 20:19. Předvedl však velmi dobrý výkon, kterým řádně prověřil náš tým. Velmi dobré výkony předvedli děvčata i minižáci v týmu. Za bojovný výkon děkuji všem hráčkám, hráčům trenérům i divákům.

 

Sestava a branky: Golmani: Rostislav Hafinec, Sofie Mikulová, hráči v poli: Míša Krajčová 5, Šimon Pospíšil 4, Terka Šimčíková 4, Adnrejka Pospíšilová 4, Štěpán Baloun 2, Lucka Krajčová 1, Ondra Navrátil, Franta Doležel, Lukáš Konečný, Tomáš Procházka, Dan Prandorfi, Vojta Konečný. Trenéři: Petr Gahura, Josef Buksa, Tomáš Procházka

 

img_2627.jpg

 

Závěrem se dá říct, že v polovině podzimu se nám zatím celkem daří, prázdninová příprava zakončená soustředěním na Rusavě byla určitě správná volba a nese očekávané výsledky. K vidění jsou nádherné zápasy s předními družstvy zlínského kraje, a k vidění jsou i zápasy se špičkovými družstvy kraje jako HC Zubří, HC Zlín, které působí také ve špičce republiky a proti kterým získáváme pravidelně body! Přijďte naše děti podpořit do další poloviny podzimní sezony a zároveň příjemně s házenou strávit část podzimního víkendu ve sportovní atmosféře s dětmi! Rozpis dalších zápasů najdete na stránkách www.hazenaholesov.cz

 

p1180337 (1).jpg

 

Pokud budou vaše děti chtít rozšířit naše družstva mládeže (ročníky 2005 – 2010), přijďte v pondělí nebo pátek v 15:30 do haly 1. ZŠ Holešov, kde se můžete zúčastnit tréninkové jednotky, více informací o náboru na stránkách klubu.

                                                                                                                                                      -PG-

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Srpen 

Facebook