image logo text
logo logo logo logo
Soutěže : jsou pozastaveny 17. 10. v 00:00

Mikulášský turnaj mladších a starších minižáků

article image

 

 

     V neděli 3. 12. patřila hala 1. základní školy v Holešově miniházené. Dopoledne byly na programu zápasy mladších minižáků (ročníky 2009 a mladší), odpoledne se pokračovalo turnajem starších minižáků (ročníky 2007 a 2008). Na dvou hříštích se během dvou turnajů vystřídalo 12 týmů, více než 100 hráček a hráčů a bylo odehráno 30 zápasů.

   

     Turnaj mladších minižáků byl odstartován v 8:30. Nejmenší děti hrály 2 x 10 minut, bez počítání skóre a tam kde to bylo možné se hrála osobní obrana. Turnaje se zúčastnilo šest družstev a hrálo se systémem každý s každým, čili každé družstvo odehrálo pět zápasů.

 

dsc_2237.jpg

 

     Přesto, že se jednalo o nejmenší házenkářky a házenkáře, k vidění byly pěkné střely, individuální akce, krásné přihrávky i vynikající zákroky brankařů. Velmi dobrou úroveň předvedli miníci z Velké Bystřice, kteří byly opravdu velmi šikovní, zdatně jim sekundovali hráči TJ Holešov A, HK Bystřice pod Hostýnem A a Luhačovice, házenkářské zkušenosti sbíraly béčka Holešova a Bystřice. K Vidění byla i u nejmenších osobní obrana, nutno dodat, že družstva velmi rychle vycítila, včetně trenérů jednotlivých družstev, kdy se má hrát a kdy je zcela zbytečná. Za což všechny trenéry chválím.

 

dsc_2471.jpg

 

     Za předvedené kvalitní výkony děti obdrželi sladkou odměnu. Díky patří také trenérům, vedoucím, rodičům a divákům, kteří vytvořili pohodovou dopolední atmosféru.

 

 

     Turnaj starších miníků začal ve 12:30. Systém turnaje i počet družstev byl stejný jako u mladších miníků. Rozdíl byl v tom, že se počítalo skóre a osobní obrana byla povinná. Hrací čas byl opět 2 x 10 min.

 

dsc-2453.jpg

 

     Nevím, zda hlavní příčinou bylo počítání skóre, ale hra byla oproti klasickým turnajům mini výrazně rychlejší, bojovnější a hrálo se pořád nahoru dolů. Opět se ukázalo šťastným tahem oslovení družstva Tatranu Litovel, které předvedlo vysoký standard a přispělo k vysoké kvalitě turnaje. Zápasy mezi týmy Litovle, Luhačovic, Holešova A a Bystřice pod Hostýnem A byly opravdu velmi vyrovnané a většina jich končila velmi těsným výsledkem. Pěkné akce předváděli také béčka Holešova a Bystřice pod Hostýnem, ale k prvním čtyř družstvům jim ještě krok chybí.

 

vysledky.jpg

 

     Vítězem turnaje se po boji stalo družstvo TJ Holešov A, před družstvem Tatranu Litovel a třetí místo obsadila jen díky lepšímu vzájemnému zápasu Bystřice pod Hostýnem. Bramborovou medaili obsadili hráči Luhačovic. Na pátém místě skončil TJ Holešov B následovaný B družstvem Bystřice pod Hostýnem.

 

     Všem hráčkám i hráčům patří velké poděkování za krásnou házenou, kterou předváděli mnohdy až ve zběsilém tempu. Rovněž velké pochvala patří divákům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. Díky patří také trenérům, vedoucím a v neposlední řadě také organizátorům a rozhodčím, kteří se na organizaci turnaje podíleli.

                                                                                                                                                                        -PG-      

 

« Zpět do kategorie

Výsledky zápasů

Nejbližší zápasy

Kalendář akcí

 Leden 

Facebook