logo logo logo logo
MŽ: TJ Holešov B : TJ Uh. Hradiště 8. 12. v 13:30

Na závěr sezony prohra mladších žáků A v Bystřici.

article image

V neděli jsme dohrávkou na půdě Bystřice pod Hostýnem uzavřeli podzimní část soutěže mladšího žactva I a zároveň to byl i poslední zápas letošního roku.

Že to bude hodně těžký zápas, nebylo pochyb, protože zápasy s Bystřicí mají vždy náboj a jsou poměrně vyrovnané. V náš neprospěch hrálo zranění dvou opor, dlouhodobě zraněná Terka Šimčíková, k tomu v pátek přibyl čerstvě zraněný Šimon Pospíšil a řada dalších nemocných hráček včetně golmanky Sofi Mikulové .

Nicméně každý zápas začíná za stavu nula nula a tak tomu bylo i v neděli. Utkání jsme rozehráli poměrně dobře, osobní obrana se nám dařila a udržovali jsme si v ní těsné vedení. V dalším průběhu prvního poločasu jsme se dostali do tříbrankového vedení. Toto mohlo být ještě výraznější, pokud by rozhodčí odpískaly nedovolené fauly ve vyložených šancích na naše hráče. To se nestalo, naopak díky dvěma nastřeleným tyčkám soupeř korigoval na rozdíl jedné branky.

Druhý poločas byl již bohužel o něčem jiném, našemu úzkému kádru mladších žáků doplněných minižáky začal docházet dech. Soupeř se zlepšil v kombinaci, využil své fyzické převahy a my oproti prvnímu poločasu zhoršili v obraně. Výsledkem bylo asi pětibrankové vedení soupeře v polovině druhé půle, které již bez větších problémů udržel až do konce.

Obrovskou pochvalu za výkon zaslouží Míša Krajčová, která předvedla zatím nejlepší výkon v sezoně. Byla autorkou dvanácti branek, k tomu dominovala v obraně a ještě spoustu akcí rozehrávala. K ní se v bojovnosti a nasazení přiblížila sestra Lucka, autorka čtyř branek a konečně zabojovala Terka Pospíšilová, rovněž autorka čtyř branek. Dál již nikdo výrazněji nezabojoval a to nemohlo stačit na soupeře z Bystřice pod Hostýnem, který na domácí půdě vyhrál v pěkném zápase 32:26 (15:16).

Sestava a branky Holešova:

Brankař: Rosťa Hafinec, hráči: Míša Krajčová 12/1, Lucka Krajčová 4, Terka Pospíšilová 4, Bára Fuksová 2, Andry Pospíšilová 2, Franta Doležel 1, Tomáš Procházka, Áďa Buksová 1, Tomáš Pospíšil a Vojta Konečný.

I přes prohru v dohrávce patří našemu družstvu TJ Holešov A pěkné třetí místo po podzimní části soutěže ve zlínské lize mladšího žactva I za což jim patří velká pochvala.

Děkuji hráčkám i hráčům za předvedené výkony v podzimní části.                                                   -PG-